15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Etkinliği Mannheim Kentinde Düzenlendi

BW-HABER

Mannheim 16 Temmuz 2018


Almanya’nın Mannheim kentinde, Rhein Neckar UID bölge başkanı Osman Gökalp tarafından düzenlenen 15 Temmuz Milli Birlik ve Beraberlik etkinliğine çok sayıda vatandaş katıldı. 15 Temmuz 2016 tarihinde terör örgütü lideri F. Gülen tarafından kalkışılan darbe girişimi sonucu şehit edilen 250 vatandaşımız gecede kur’an-ı kerim tilaveti ile anıldı. 

Osman Gökalp, 15 Temmuz hain FETÖ terör örgütü darbe girişiminin, millettte derin yaralar bıraktığını, Türk halkının kenetlenerek darbeye karşı çıktığını ifade etti. Osman Gökalp, ” Ülkemizi işgale yeltenen FETÖ örgütünün maskesi kısa zamanda düştü. Darbe gecesi halk, devlet başkanının çağrısına uydu ve darbeye karşı çıktı. 250 şehit, 2.500 gazi verdiğimiz o korkunç gecede yaşananlar bir demokrasi ayıbı olarak kalacaktır. Demokrasiye inanan Türk halkı 7 den 77 ye  sokağa çıkarak vatanın geleceğine sahip çıktı. Buradan bir kez daha 15 Temmuz şehitlerimizi rahmet ve minnet duyguları ile anarken, gazilerimizede şükranlarımı sunuyorum. ” dedi.

Mannheim kentinde düzenlenen 15 Temmuz milli birlik ve demokrasi etkinliğine Karlsruhe Başkonsolosu Nevzat Arslan katıldı. Arslan vatandaşlar ile biraraya gelerek, 15 Temmuz hain FETÖ darbesi ve FETÖ ile mücadele konusunda bilgi verdi.