Anadolu Hafta Sonu Türkçe Okulu Açılıyor

BW-HABER Almanya / Karlsruhe 16 Mart 2019

23 Mart Cumartesi saat 14:00’da ders başı…

Almanya’nın Karlsruhe kentinde ”Anadolu Hafta Sonu Türkçe Sınıfı” açıldı.
Hölderlinstr. 1 a 76131  adresinde bulunan Türkçe sınıfında Türkiye’den mezun Türkçe dersi öğretmenleri hizmet verecek. Mv. Mustafa Yeneroğlu tarafından geçtiğimiz yıl açıklanan Türkçe derslerinin yaygınlaştırılması çalışması, Karlsruhe’de ilk meyvesini verdi. Türkçe derslerine ilginin azalması ve bir çok Türkçe sınıfının kapanması nedeniyle büyük oranda Türkçe dersi öğrencisi kaybı yaşanmıştı.

Kimler Türkçe Dersine Girebilecek ?

Dersler sınıf sayısına bağlı olarak önce hafta sonu ilerleyen zamanda hafta içi farklı sınıflar açılacak. Türkçe dersleri birinci sınıftan 6.ıncı sınıfa kadar verilirlen özel durumlarda ileri yaş gruplarınada Türkçe dersleri verilecek. Türkçe derslerinden ücret talebi olmayacak. Türkçe dersleri konusunda farklı kurumlar ile işbirliğine gidilecek.

Türkçe Dersi Önemli…

Karlsruhe Lernzentrum’da açılacak Türkçe sınıfına ilginin şimdiden çok yoğun olduğunu ifade eden ASİP genel başkanı Sedat Demir, ailelere Türkçe dersi konusunda bir çağrıda bulunarak mutlaka çocukların ana dillerini doğru öğrenmeleri konusuna önem vermelerini istedi.

Anadolu Hafta Sonu Türkçe Sınıfı 23 Mart Cumartesi 14:00‘da açılıyor. Velilerin Türkçe sınıfı için 017622099106 numaralı telefonu aramaları veya sekban@gmx.de mail adresine Türkçe dersi için yazmaları yeterli olacak.

Haber içinde yayınlandı