BW-HABER

Karlsbad 27 Kasım 2017


 Özel ‘ Öğretmenler Günü ‘  Almanya’nın Karlsruhe kenti yakınlarında ki  Karlsbad kasabasında  Karlsruhe Türk Kadınlar Derneği tarafından düzenlenen , özel Öğretmenler Günü kutlaması, Ludwig Guttmann Schule Karlsbad  okul salonunda yapıldı.

250 özel öğrencinin eğitim gördüğü Ludwig Guttmann Schule okulunda  düzenlenen etkinliğe Karlsruhe Başkonsolos Yardımcısı  Mebşure Taşkın, Karlsruhe Türk Kadınlar Derneği Başkanı Mine Kılıçer, Karlsruhe Okul Aile Birliği başkanı Erdem Arın, eşi Seher Arın, Karlsruhe MÜSİAD yönetim kurulu üyesi Nihat Kılıçer, Ludwig Guttmann Schule Kalsbad Okulu Alman Öğretmenleri, Karlsruhe Eğitim Ataşeliğine bağlı görev yapan Türkçe Dersi ve Türk Kültürü Öğretmenleri, sivil toplum kuruluşu üyeleri katıldılar. 

Karlsruhe Türk Kadınları Derneği Başkanı Mine Kılıçer ilk defa farklı bir öğretmenler günü düzenlediklerini söyleyerek, Ludwig Guttmann Schule’nin özellikle tercih edildiğini, Alman öğrtemenlerin çok memnun olduklarını söyledi. Mine Kılıçer ilk defa düzenledikleri bu özel gün etkinliğinin gelecek senelerde de düzenleneceğini söyledi.

Karlsruhe Türk Kadınlar Derneğinden Yeşim Kılıçer,  Türk çocuklarınında eğitim gördüğü bu özel okulda Öğretmenler Günü kutlamasının anlamlı ve güzel olduğunu söyledi. Karlsruhe Okul Aile Birliğinden Seher Arın, sadece bu kutlamanın Türkçe dersi öğretmenleriyle değil, aynı zamanda Alman öğretmenlerle birlikte kutlamak istediklerini ve özelliklede  Ludwig Guttmann Schule’yi tercih ettiklerini söyledi.

Etkinlikte kemanı ile yer alan sanatçı, müzik öğretmeni  Hakan Çevik güne çoşku kattı. Alman ve Türk öğretmenler için hazırlanan birbirinden güzel yemekler, misafirlere ikram edilirken, sohbet yine Türk Alman dostluğu oldu.