26/09/2023

BW News

Nachrichten aus der Welt

ASİP Makedonya’da Coşkuyla Karşılandı

BW-HABER

Haber 


Yardımlar Yerlerine Ulaştırıldı

Avrupa Sivil İnsiyatif Platformu (ASİP) Makedonya’da Türklerle kucaklaştı. ‘Evlad-ı Fatihanlar ile kucaklaşmaya gidiyoruz, tarihi sorumluluklarımız var. ‘ diyen genel başkan Sedat Demir, Makedonya’da Türk köylerinde coşkuyla karşılandı. 

‘Dombıra’ ile karşılandı

17 Mayıs 2018 tarihinde başlatılan ve  bir hafta süren Makedonya’da ki Türklere yardım kampanyası başarı ile sonuçlanmış ve 2.500 koli yardım paketi hazırlanmıştı. 24 Mayıs tarihinde yola çıkan ASİP genel başkanı Sedat Demir Makedonya’da 5 Türk köyüne yardımı ulaştırmayı başardı. Mevlam Elli Derneği aracılığı ile Makedonya’da ki Karaman kökeknli Türk köylerine ulaşan Sedat Demir ve ASİP yönetimi bölgede büyük bir sevinçle marş eşliğinde karşılandı. 

Yardımlar yerlerini buldu

Makedonya Mevlam Elli Derneği Başkanı Remzi Şahin yapılan yardım ve destekten dolayı Avrupalı Türklere teşekkür etti. Makedonya’da Türk ailelere 2.500 koli Ramazan gıda paketi dağıtan ASİP genel başkanı Sedat Demir, ” Omuzlarımıza yüklenen bu ağır görevi Allah’ın iziniyle yerine getirmiş bulunuyorum. Tüm verilen yardımlar yerlerie ailelere ulaştırıldı. ” dedi. 

Sorun Eğitimde

Makedonya’da marşlar ile karşılanan ASİP genel başkanı Türk köylerinde 2.500 gıda paketi dağıttı. Sedat Demir en büyük sorunun okul olduğunu bölge halkının eğitimsiz bırakıldığını ifade etti.

Ziyaretlerin devam edeceğini söyleyen Sedat Demir, 3 gün süren uzun ve yorucu bir çalışma gerçekleştirdiklerini ifade ederek ‘ Tamamen  vatandaşlarımızın destekleri ve kendi maddi imkanlarımız ile buraya geldik. Vatandaşlarımıza yaptığımız kısa süreli çağrı karşılığını buldu.