19/08/2022

BW News

Nachrichten aus der Welt

Başarılı Öğrenciye Tatil Hediyesi !!!

IMG_9092

Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı  En İyi Karneye Türkiye Tatili Hediyesi Veriliyor !!!

Milli Eğitim Bakanlığı himayesiyle, Berlin Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği ile Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği koordinasyonunda başlatılan “Haydi Türkçe Konuş Benimle” kampanyası doğrultusunda, 8 inci sınıf okul karne notu en iyi olan,  başarılı bir öğrenci ailesi ile birlikte Fethiye’de bir hafta tatil kazanacak.

Kampanya ile birlikte nitelikte kalite artışı, veli ve öğrenciler tarafından da gözlemlenen Türkçe dersi ve Türk kültürü dersine olan ilgide artış sağlandı. Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı, ” Yeni eğitim ve öğretim yılında vitesi büyüteceğiz. Hedeflerimize ulaştık, yeni ve büyük hedefler koyduk. Amacımız Türk çocuklarını kendi kültür ve dilini iyi öğrenmesi, ülkesini tanıması, ayrıca okullardaki bu yavrularımızın başarılarını artırmasıdır. Almanya’da itibarlı meslek dallarında yerlerini almaları en büyük arzumuzdur. Bu itibar ile Baden bölgesinde 8 inci sınıfı başarı ile bitiren, Türkçe dersi ve Türk kültürü dersinden “Tamamlama Belgesi” alan, 8 inci sınıf okul karne notu en iyi bir öğrenciye ailesi (anne-baba) ile birlikte Türkiye’de bir hafta tatil yapma imkanı vereceğiz. ” dedi.

Gürkan Avcı, açıklamasında Almanya’da bulunan başarılı iş kadını Yeşim Burger’in sahibi olduğu Atlas Butik Hotel’de 7 gün ağırlanacağını söyledi. Avcı, ” Yeşim Burger hanımefendiye eğitime verdiği katkılarından dolayı teşekkür ederiz.  Muğla kentimize bağlı şirin tatil yöremiz Fethiye’de, sahibi bulunduğu işletmede başarılı yavrumuzu anne ve babası ile 7 gün misafir edeceğiz. Bu tatil hediyemizin Türk toplumu nezninde pekiştirgeç görevi göreceğine inanıyorum.” dedi.

Konu ile ilgili şartlar: 

1-Karlsruhe Eğitim Ataşeliği görev bölgesinde öğrenci olmak.

2-Sınıf geçme notuna (karne notu)  bakılarak yapılacak değerlendirmede, 8 inci sınıfı en iyi derece ile geçmek. Karne notu eşit olması durumunda Türkçe dersi ve Türk kültürü notuna bakılacak.

3-Türkçe Dersi ve Türk Kültürü’nden   tamamlama belgesi almak.

4- 30 Temmuz 2016 Cumartesi günü başlayacak olan başvurular,

     10 Ağustos 2016 Çarşamba saat 17:00’a kadar devam edecek. Bu tarih ve saat itibarı ile başvurular kabul edilecek        ve Karlsruhe Eğitim Ataşeliği tarafından değerlendirilecek.

5-Sonuçlar Karlsruhe Eğitim Ataşeliği tarafından duyurulacak.

6-Muğla/ Fethiye’de 7 gün misafir edilecek  başarılı öğrenci anne ve babası ile gidebilecek.

7- Tüm ulaşım giderleri aile tarafından karşılanırken Karlsruhe Eğitim Ataşeliği sadece otel konaklamasını karşılayacak.

8- Okul karne notu,  Türkçe dersi ve Türk kültürü, dersi tamamlama belgesi, fotoğraf çekilmesi suretiyle belgelenecek “whats-up” mesaj programı veya elektronik posta ile ilgili yere iletilebilecek.

konu ile ilgili whats-up : 017672193334  Elektronik posta adresi : sekban@gmx.de 

0105
Örnek resim Kuşadası