28/05/2023

BW News

Nachrichten aus der Welt

Coşku Aynı Coşku

BW-HABER

Wiesloch / Dielheim 13 Mayıs 2018


Wiesloch Türk Okul Aile Birliği ve Dielheim Türk Okul Aile Birliği her yıl olduğu gibi bu yıl da birlikte Dielheim kasabası Kulturhalle salonunda büyük bir coşku ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı. Katılımın yoğun olduğu bu etkinliğin aynı zamanda 13 Mayıs Anneler gününe denk gelmesi, iki güzel günün bir arada kutlanmasına vesile oldu.

Wiesloch Belediye Başkanı Ludwig Sauer, Dielheim Belediye Başkanı Thomas Glasbrenner ve Karlsruhe Konsolosu Adnan Hayal`ın de katıldığı programda Karlsruhe ataşeliğine bağlı Wiesloch ve Dielheim Türkçe ve Türk Kültürü öğretmenleri;Beliz Korkmaz ve Kayhan Şenel‘in  hazırladığı dans gösterileri, şiirler, müzik ve çeşitli rondlar sergilendi.

Bu yıl yönetime yeni seçilen Wiesloch Türk Okul Aile Birliği Başkanı Fatma Gündüzoğlu yaptığı konuşmada, öğrencilerin Türkçe dersinde öğrendiklerini burada sergilerken yaşadıkları heyecana ortak olmanın keyfini yaşadıklarını belirtti. Velilere desteklerinden ve öğretmenlere de özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eden başkan, daha sonra yapılacak etkinliklere de herkesi şimdiden davet etti.