05/12/2023

BW News

Nachrichten aus der Welt

Cumhuriyet Resepsiyonunda İki Büyükelçi

BW-HABER

Varşova / Polonya 30 Ekim 2017


29 Ekim Cumhuriyet bayramının 94.yılında Varşova Büyülelçiliğinde gerçekleştirilen resepsiyona geceye Türkiye Varşova Büyükelçisi Tunç Üğdül, Büyükelçi Üğdül’ün eşi  Bratislava Büyükelçisi  Aslıgül Üğdül, Polonya devlet görevlileri,  yabancı misyon şefleri, askeri ataşeler, Varşova’da ikametgah eden bir çok iş adamı ve çok sayıda davetli misafir katıldı.

30 Ekim akşamı gerçekleştirilen resepsiyonda davetlilere Türk mutfağından yemekler ikram edilirken, Büyükelçi Tunç Üğdül ve Bratisava Büyükelçisi Aslıgül Üğdül  davete katılan misafirleri karşılayarak fotoğraflar çektirdi. Cumhuriyet’in kuruluşunun 94.yılında gerçekleştirilen resepsiyonda Büyükelçi Tunç Üğdül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dış temsilciliklere gönderdiği Cumhuriyet Bayramı mesajını okudu.

Büyükelçi Tunç Üğdül, Cumhuriyetin 94 cü yıl dönümünü gururla kutluyoruz diye başladığı konuşmasında Türk Milletinin  tarih boyunca bir çok zorluğu aşıp üstesinden geldiğini, yine bir çok sorunları birlikte aşarak Cumhuriyetin ilelebet payidar kalacağını söyledi. Tunç Üğdül konuşmasında Türkiye’nin içeride ve dışarıda bir çok sorun ile karşı karşı olduğunun altını çizerek ” Milletimiz 15 Temmuz darbe girişimi karşısında göstermiş olduğu direnç gibi bu zorluklarında üstesinden gelecektir.” dedi. Büyükelçi, birlik ve beraberlik içinde olunması gerektiğini ifade etti. 

Resepsiyon vesilesiyle Türkiye’den gelen  Devlet Sanatçısı flütist Şefika Kutluer ve kendisine eşlik eden piyanist Naile Ahmedova tarafından bir resital verildi. Resital sonunda Wolfgang Amadeus Mozart’ın Türk marşı çalındı. 

Türk mutfağının en güzel örneklerin ikram edildiği resepsiyona katılan 450 misafir, önce Türk baklavası ikramıyla karşılandı.