13/07/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Hafta içi Türkçe dersine, hafta sonu yardıma koşuyorlar

BW-HABER Karlsruhe
Karlsruhe Eğitim Ataşeliğine bağlı Türkçe ve Türk Kültürü Dersi Öğretmenleri, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen iki deprem nedeniyle oluşan mağduriyetlerin giderilmesi çalışmaları için Almanya’nın Karlsruhe kentinde kolları sıvadı.
Karlsruhe Eğitim Ataşeliğine bağlı 10 Türkçe ve Türk Kültürü Öğretmeni hafta içi derslerin aksamaması için Türkçe derslerine giderken hafta sonlarıda Türkiye’ye gidecek olan yardım tırlarının yüklenmesine yardımcı oluyor. Öğretmenler Karlsruhe’den Türkiye’ye gidecek olan tırın yüklenmesi, paketlerin ayrılması ve kontrol işlerini yaparken bir taraftan da hafta sonları yapılan yardım satışlarında yer alıyorlar.

Karlsruhe Marktplatz’da organize edilen Türkiye ile dayanışma etkinliğinde çalışan 10 öğretmen sabah saatlerinde kurulmasında görev aldıkları stantlarda satış yaparak depremzedelere maddi yardım topladılar. Öğrenci velilerininde katıldığı çalışmayı Karlsruhe Başkonsolosu Banu Terzioğlu, Karlsruhe Eğitim Ataşesi Uğur Acar, Çalışma Ataşesi Osman Kaya ve Din Hizmetleri Ataşesi Abdullah Tayfur ziyaret etti. Çalışmaları yerinde gören Başkonsolos Banu Terzioğlu, görev alan herkese teşekkür etti.