26/09/2023

BW News

Nachrichten aus der Welt

Karlsruhe Meslek Fuarına Gençleri Otobüslerle Taşıyacaklar

uetd-karlsruhe

Karlsruhe Meslek Fuarını ulaşım için arayın:

İdris Ergin 0152 092 75 861 – Fatih Yalbık 0152 289 42 183

KARLSRUHE – ‘Mesleğe İlk Adım 2017 ’Meslek Fuarına Karlsruhe UETD Başkanı Sedat Demir tam destek verdiğini açıkladı. Sedat Demir 21 Ocak Cumartesi saat 10:0’da başlayacak olan Meslek Fuarına gençlerin ulaşımını sağlamaya çalışacağını ifade etti.  Güney Almanya’nın en büyük meslek fuarı organizasyonu, Karlsruhe Sanayi Ticaret Odası (IHK), İş Ajansı ( Arbeitsamt) ve Karlsruhe Zanaatkarlar Odası (Handwerkskammer) tarafından düzenlenecek her üç kurum ile de ortak çalışmalara imza atan Karlsruhe Başkonsolosluğu’da bilgilendirme standı ile hem Türk gençlerine hem de Alman gençlerine hizmet verecek.

Karlsruhe    02.01.2017 


 

Otobüslerle Genç Meslek Adayları Taşınacak

İlginin her yıl artarak devam ettiği meslek fuarı bu sene üçüncü kez Messeallee 1, 76287 Rheinstetten DM Arena’da düzenlenecek. Avrupa Türk Demokratlar Birliği   Rheinstetten Dm Arena’da düzenlenen meslek fuarı için kolları sıvadı. Karlsruhe UETD Şube Başkanı Sedat Demir genç meslek adaylarını DM Arena’ya ulaşımını sağlayacağını açıkladı. Karlsruhe UETD Meslek Fuarına gençleri otobüsler ile taşımayı planlıyor. Sedat Demir tüm meslek eğitimi adayları ve ailelerini fuara katılmaya çağırdı.

Geçtiğimiz sene  yaklaşık 17 bin kişi tarafından ziyaret edilerek yeni bir rekor kıran fuara, bu sene ilginin daha da büyük olacağı düşünülüyor. 231 farklı mesleğin tanıtılacağı fuara bir çok büyük firmada katılacak.

Sedat Demir eğitime yatırımın uzun vadeli ancak geleceğe  yatırımın olduğunu söyledi. Demir  ”Eğitime ve insana yapılan yatırımları geleceğe yapılan en önemli, en değerli ve en uzun süreçli yatırımlar olarak görüyoruz. Bilgi çağının gereklerine uygun olarak iyi yetişmiş, donanımlı gençlerimizle aydınlık yarınlara ulaşacağımıza inanıyorum. Almanya gibi dünyanın en büyük meslek eğitim imkanını sağlayan  bir ülkede yaşamanın avantajşarının kullanarak, gençlerimizin en iyi meslek eğitimi almalarını ileri zamanda da akademik kariyerelerini yapmaları için bizlerde üstümüze düşen görevi yapmaya hazırız.” Dedi.

Meslek Fuarına ulaşım için UETD Karlsruhe Kadın Kolları Başkanı Figen Şahin’ başvurmaları gerekmekte.

meslek-fuari