08/06/2023

BW News

Nachrichten aus der Welt

Meslek Yerlerinde Hala Açık Var

BW-HABER

Karlsruhe 17 Mayıs 2017


Karlsruhe Sanayi ve Ticaret Odası (IHK)  tarafından düzenlenen Speed Dating 2017 meslek fuarına katılım beklenenin üzerinde oldu. Lammstr. 13-17  76133 adersinde bulunan  Karlsruhe IHK binası salon ve koridorlarında düzenlenen meslek fuarında, meslek yeri arayan gençler büyük firmalar ile birebir görüşme imkanı buldu. Farklı branşlarda 63 firma meslek adayları ile görüşme masası kurdu. Firmalar kurdukları meslek danışma masalarında genç meslek adaylarını kabul ederek, konu hakkında bilgi verdi. Mesleğe başvuracak gençler, müracatlarını nasıl yapacakları, firmalarında hangi alanda mesleki eğitim görebilecekleri konusunda bilgilendirildi.

IHK Karlsruhe binasında 17 Mayıs Çarşamba saat 15:00- 18:00 arası gerçekleştirilen etkinlikte meslek yeri henüz bulamayan ve hangi meslek dallarında daha çok elemana ihtiyaç duyulduğu gibi konularda bilgi almak için genç meslek adayları akın etti. 

Karlsruhe Çalışma Ataşesi Muhammet Kıran tarafından duyurulan Speed Dating 2017 meslek fuarına Türk kökenli gençlerde ilgi gösterdi. Fuarda, IT, Lojistik, elektronik, güvenlik, aşçı, otel yöneticisi, market yöneticiliği, cam,pencere ve araba boyama  mesleği branşlarından oluşan 63 firma gençler ile görüşme yaptı. Etkinlik 3 saat sürdü.