PİMATECH Avrupa’ya Açılıyor !!!

BW-HABER

Denizli / Türkiye 


Türkiye’nin en büyük PVC kapı-pencere markalarından PİMATECH şimdi Avrupa’da Almanya’ya açılıyor. PVC alanında 21 yıllık tecrübeye sahip iş insanı Mehmet Uz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada ” PVC kapı ve pencere imalatı ile tüm Türkiye’de hizmet vermekteyiz. Bu süreç bizi hazır doğrama imalatından asıl doğramanın hammaddesini çekecek duruma getirdi. Tabiki taleplerin çok olması 21 yıllık esnaflığımızın güven ve itibarı ile insanlarımızın bize olan inancı neticesinde bir markanın doğmasına sebep oldu. Bizim Türkiye’de ki amacımız kapı ve pencere üretip sadece satmak değil, biz ülkemize nasıl döviz kazandırabiliriz ülkemizin ekonomisine nasıl katkı sağlayabiliriz bunun derdindeyiz.” diyen iş insanı Mehmet UZ ekonomik kriz döneminde insanlara iş imkanı verenlerin ellerini taşın altına koyduğunu ve ekonomiyi canlandırdığını ifade etti. 

Mehmet Uz fason üretimi yanında kendi markamızı oluşturarak yine kendi üretimlerimizle ekonomik krizi aşacağız dedi. Mehmet Uz, ” Sanayileşmek, makinayı üretmek, kendi markamızı oluşturmak adına ülke ekonomisine katkıda bulunmak, yeni iş alanları ile insanlarımıza imkanlar sunmak amacıyla gelecek nesillere aktaracağımız bir tesis kurmak için harekete geçtik ve Çardak‘ta bunun için harekete geçtik. ”

Zaman içerisinde büyümenin devam ettiğini söyleyen Mehmet Uz, Avrupa’da ki hedefin 2.500 ton ihracaat ve 2.500 Türkiye iç piyasası  ile birlikte 5.000 ton hedefin planlandığının altını çizdi. Uz, İran, Irak, Suriye, Karadağ gibi ülkelere ihracaatın devam ettiğini söyledi. 


BW-NEWS YOUTUBE