02/12/2023

BW News

Nachrichten aus der Welt

HESSEN EĞİTİM BAKANLIĞI PROTESTO EDİLDİ !

2016-10-30-22-28-18


BW-HABER  Merkez


6 YAŞINDA ÇOCUKLARA OKULLARDA CINSELLIK EĞİTİMİ VERDIREN HESSEN EĞİTİM BAKANLIĞI PROTESTO EDİLDİ !

 19 Ağustos 2016 tarihinde Hessen Eğitim Bakanı Alexander Lorz (CDU) sessiz sedasız bir şekilde okullarda 6 yaş itibariyle cinsellik dersini mecburi kılındığına dair genelge yayımladı. Derslerde eşcinselliği özendirici içeriklerin bulunması Kamuoyunda büyük tepkiye yol açtı. Bu yeni müfredatın çocukların gelişimine son derece negativ bir etkiye yol açacağını düşünen muhtelif Hıristiyan Cemaatler, Muhafazakar Aile örgütleri, Siyasi Dernekler biraya gelerek, ‚DEMO FÜR ALLE‘ adlı bir halk insiyatifi oluşturdular.

 Bu sivil insiyatifin ilk etkinliği 30.10.2016 Wiesbaden Luisenplatz meydanında Hessen Eğitim Bakanlığının önünde gerçekleşmiştir. “DEMO FÜR ALLE” adlı Halkın İnsiyatifiyle organize edilen mitinge katılım oldukça fazla olmuştur (1.900 kişi katıldı)… Bu Halk insiyatine çeşitli aile örgütleri, siyasi dernekler, kararlı bireyler destek vermişlerdir… başta Spiker Bayan Hedwig von Beverfoerde nin sunumunda gerçekleşen mitinge, Bayan Mechthild Löhr, CDL (Federal yönetim kurulu başkanı) Christdemokraten für das Leben e.V. ınitiative in der CDU/CSU ve Prof. Dr. Manfred Spieker Osnabrück Üniversitesi Hıristiyan Sosyal Bilimler profesörü de katılmıştır. Uetd Hessen Bölge Yönetiminden: UETD Hessen Eyaleti Siyasi işler birim başkanı Sayın Murat Dilki, Yönetim üyeleri Sayın Ayşe Özdemir, Sayın Refika İğdeli, UETD Wiesbaden Şubesinden Sayın Dilek Özer, Sayın Davut Arslan ve Sayın Yusuf Yılmaz katıldı. Pazar günü düzenlenen Mitinge Müslüman Derneklerin de katılması için UETD olarak etkili faaliyette bulunduk. Bizim tesvikimizle Diğer sivil toplum kuruluşlarının temsilcileride destek verdi, basda HAYAT e.V. Darmstadt Kadın kolları Başkanı Fahriye Dinçer ve ekibi, Wiesbaden Ditib kadın kolları başkanı Ayşe Özkan ve ekibi destek veren Türk sivil toplum örgütlerinin başında geldi.

 Bu sivil halk insiyatifinin hedefi kamuoyu oluşturarak genelgenin Bakanlık tarafından tekrar geri çekilmesini sağlamaktır, mücadeleleri bu yönededir, UETD Hessen Bölge başkanlığı olarak bu Halk hareketine bizde destek verdik ve vermeye devam ediyoruz.

 Mitingde Çeşitli konuşmacıların katılımı üzere gerçekleşti. Genelgenin geri çekilmesi için Eğitim Bakanlığa çağrıda bulunuldu. Mechthild Löhr (CDL) konuşmasında Türklerin ve müslüman kesiminin katılımından dolayı mutlu olduklarını dile getirdi. UETD ye oldukça sıcak davranan katılımcıların bazıları özellikle UETD temsilcileriyle ayak üstü sohbet yanımıza gelerek sohbet etti. Müslüman Derneklerin de katılması için önümüzdeki günlerde tekrar biraraya gelinmesi için mutabık kalındı.

 Miting alanına yakın provakatörler ve Eşcinseller, onları destekleyen karşı protestocularda oldu, Çok kalabalık polis Ekibi bariyer kurarak iki gurubu bir birinden ayrirak demonun kazasız belâsız geçmesini sağladılar…