28/05/2023

BW News

Nachrichten aus der Welt

Türk Anne Okulunda 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlandı

BW-HABER

Spaichingen 8 Mart 2018


Almanya’nın Spaichingen kasabasında Türk Anne Okulu ‘ Dünya Emekçi Kadınlar Günü ‘ kutlamasını sınıflarında gerçekleştirdiler. Türk Anne Okulu, Türkçe ve Türk Kültürü Öğretmeni Necdettin Sarıkaya 3 yıldır, Spaichingen kasabasında düzenledikleri okuma yazma  kursunda 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlaması düzenledi. Sınıf başkanı Hüsne Haciz Demirci, kadının toplumdaki yeri konulu konuşması ile başlayan etinlikte, toplumda önemli bir konuma sahip olan kadınların, her alanda başarılı olmamaları için eğitim şart olduğunu, eğitimli bir annenin başarılı bir toplumun temel çekirdeği olduğunu söyledi.

 Şiirlerini Okudular

Etkinlikte Türkçe Anne Okulu öğrencileri kısa birer hikaye ve şiirlerini okudu. Türkçe dersi öğrtemeni Necdettin Sarıkaya tarafından düzenlenen kurstan  28 Anne öğrencinin mezun olduğu, kursta 22 Anne öğrencinin halen  okuma yazma öğrendiği bilgisini veren   sınıf başkanı Hüsne Haciz Demirci okuma yazma bilmeyen herkesi kursa katılmaya davet etti. Necdettin Sarıkaya tarafından düzenlenen başarılı okuma yazma kursuna ilgi oldukça büyük. 

Yeni Proje Yolda

Türk Anne Okulu öğrencilerinin ‘ Türkiye’de Anneler ile Mektup Arkadaşı’ projesinin yakında hayata geçeceği ve her anne öğrencinin Türkiye’den bir anne ile karşılıklı mektup yazacağı bilgisi verildi.