12/08/2022

BW News

Nachrichten aus der Welt

Spor Salonumuzu Geri Verin

 

BW-HABER

Karlsruhe 23 Ocak 2018


Karlsruhe kentinde bulunan Sophie-Scholl Realschule  okulu öğrencileri, veliler ve okul  yönetimi uzun zamandır spor salonu olmayışından muzdarip. Okula ait olan salon aspestli olduğu gerekçesiyle kapatılınca öğrenciler farklı salonlonlara  taşımalı sistemle gitmek zorunda kaldı. Özellikle kış aylarında ulaşımın daha zor olduğu, vakit kaybı yaşandığı, öğrencilerin spor dersine ulaşmakta zorlandığı açıklandı.

Konu ile ilgili olarak Avrupa Sivil İnsiyatif Derneği (ASİP) Başkanı Sedat Demir, ASİP Derneği yöneticileri; Burhan Genç, Şener Solmaz, Şengül Demir, Dieter Struck, Sophie -Scholl Realschule okulunu ziyaret ederek, spor salonu konusunda bilgi aldı. Sedat Demir, öğrencilerin en kısa zamanda spor salonlarına kavuşması önceliğimiz diyerek, sorunun çözümü için insiyatif alacağız dedi. Demir, ” 500 öğrencinin eğitim gördüğü okulda spor salonu olmadığı, başka salonlara taşımalı sistem ile gidildiği duyumu üzerine okul idaresiyle iletişime geçtik. Salonun uzun zamandır kapalı kaldığı, aspestli olduğu tarafımıza iletildi. Bu kadar öğrencinin belkide en çok sevdikleri ders olan spor dersini adeta işkenceye çeviren bu uygulamanın doğru olmadığı kanısındayız. Konu ile ilgili okul idaresiyle görüştük. İlk olarak salonun tekrar kazanılması için tamir yada önlemlerin alınmasını isteyeceğiz yetkililerden. İmza kampanyası başta olmak üzere Karlsruhe merkezde bilgilendirme stantları kuracağız. Dikkatleri bu konuya çekeceğiz.”

Okul müdür yardımcısı Christian Appell’de salon konusunda bir Türk derneğinin duyarlılığından dolayı teşekkür etti. Appell, ‘ Salonumuz uzun zamandır aspestli diye kapalı tutuluyor. Ancak herhangi bir şeyde yapılmıyor. Bu kadar öğrencinin taşımalı sistemle başka salonlara taşınması çok zor. Yardım ve ilginizden dolayı ASİP derneğine teşekkür ederim.’ dedi.

ASİP konu ile ilgili olarak ilk etapta yeni bir salon veya mevcut salonun tamiri konusunda imza kampanyası başlatacak.