28/01/2023

BW News

Nachrichten aus der Welt

Şükrü Altay, ‘Demir Yumruk’ Rakibine Ringi Dar Etti

BW-HABER

Karlsruhe 16 Haziran 2018


Şükrü Altay Cumartesi akşam Karlsruhe Wildpark stadyumunda rakibini 3 üncü raundda yenerek kemeri aldı.  18 yıllık profesyonel kariyerinde ki yaptığı altıncı maçında 3 üncü raundun ortasında rakibini yenerek kazandı. “Demir Yumruk”  ismiyle tanınan profesyonel boksör Şükrü Altay, Karlsruhe KSC Stadında düzenlenen, boks turnuvasında Gürcistanlı rakibi Tamaz İzoria’yı yenerek kemeri aldı. 

Şüktü Altay müsabakaya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın söylediği şiir ve Dombıra müziği ile çıktı. Alman televizyon kanallarınında canlı verdiği müsabakada ringe çıkarken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şiiri ile yürümesi büyük tezahüratlarla karşılandı. 

Gürcistanlı güçlü rakibi Tamaz İzoria ile 3 üncü raunda kadar çok iyi mücadele eden Şükrü Altay, rakibin sürekli olarak kendini saklamaya çalışması üzerine özellikle kollarına çalıştı. Tamaz, daha fazla dayanamadı ve 3 üncü raundda yenildi. 

Şükrü Altay yaptığı açıklamada, ”Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile yapmış olduğum o müthiş ve özel görüsmeden sonra, her zamankinden daha fazla motive olduğumu tüm kamuoyuna duyurmak isterim. Amacım Türk bayrağını dalgalandıraktı, bunu başardım.” Dedi.