Terörü Biz Çözeriz

 

Karlsruhe ( KHA ) mhp karlsruhe01

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Milletvekili  Seyfettin Yılmaz, 3 günlük Almanya programı çerçevesinde Karlsruhe kentine geldi. 10 şehirde yaşayan gurbetçilerle bir araya gelen, Türkiye’nin içinde bulunduğu sosyal, siyasal ve ekonomik sıkıntıları dile getiren , Seyfettin Yılmaz 1 Kasım Erken Genel Seçim için vatandaşlardan destek istedi.

Seyfettin Yılmaz, Almanya’daki ‘Vatandaş Buluşması’nda Münih, Augsburg, Ulm, Heilbornn, Mannheim, Karslruhe, Stuttgart, Nagold, Filderstdat ve Sindelfingen kentlerinde  gurbetçi seçmenlere MHP iktidarında gerçekleştirilecek hizmetleri ve projeleri de dile getiiryor.

mhp karlsruhe03

Avrupa Türk Konfederasyon Başkanı Cemal Çetin ve karlsruhe Türk Kültür Merkezi Başkanı Bilal Bayrak’ında hazır bulunduğu toplantıda yaptığı konuşmada ‚ ‚‘Çözüm  Süreci‘ adı altında üstü kapalı yürütülen görüşmelere sadece MHP’nin karşı geldiğini ve bu projenin 1000 yıllık var olan kardeşliği zedeleyeceğini söyledi.  Hükümete ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştiren Seyfettin Yılmaz; Koalisyon görüşmelerinde hükümetin masadan kaçtığını, koalisyon yerine azınlık hükümeti teklifi geldiğini daha sonra ki zamanda da seçim hükümetii teklifi ile ömrü kısa bir hükümet teklifi geldiğini bununda ülkeye bir faydasının olmayacağını belirterek kabul etmediklerini söyledi.

mhp karlsruhe04

Terör sorunlarına da değinen Seyfettin Yılmaz, terörün kökünü MHP’nin kazıyacağını söyledi  Seçim güvenliği nedeni ile sandıkların birleştirlerek taşınmasını eleştiren Yılmaz,  konuşmasına şöyle devam etti ‚‘ Siz Almanya’da düşünebiliyor musunuz? Karlsruhe’de sandıkların başka bir şehre taşındığını, hiç duydunuz mu? Kendimizi dünyaya rezil ettik, bu hale getiren sizsizniz. 13 yıldır bu ülkeyi siz yönetiyorsunuz. Devletin bunları çözmesi gerek.‘ dedi. Programın sonunda vatandaşların sorularını cevaplayan Seyfettin Yılmaz, Almanya’da  gurbetçi vatandaşlarımızın karşılaştıkları sorunların farkındayız, bu konuda yapılan çalışmalara her zaman desteğimiz var dedi.