28/05/2023

BW News

Nachrichten aus der Welt

Türkçe Dersi Zorunlu Olsun

img_2812


haber-haber

GAGGENAU   6 ARALIK 2016

Gaggenau Okul Aile Birliği Yeni Yönetimi Mahmut Pervaneli başkanlığında    Gaggenau Belediye Başkanı  Christof Florus’a nezaket ziyaretinde bulundu. Başkan Mahmut Pervaneli Gaggenau Okul Aile Birliği Yeni Yönetimini tanıttı. Gaggenau Belediyesi Başkanı Christopf Florus OAB yönetimi ile tanıştı, başarılar diledi. Mahmut Pervaneli OAB ve  Gaggenau  Belediyesinin ortak projeler yaparak,  işbirliğinin artırılmasını istedi.

Almanya’da bir çok eyalette Türkçe derslerinin Alman Okul Sisteminde yer aldığının altını çizen Mahmut Pervaneli, gelişen ve değişen Almanya’da Türkçe dersinin artık Alman Okul Sisteminde yer alması gerektiğini söyledi. Christof Florus Türkçe Dersinin zorunlu olması konusunda hemfikir olduğunu açıkladı.

Mahmut Pervaneli görüşme sonrası yaptığı açıklamada, ” Görüşmemiz çok olumlu oldu. Yeni Yönetimi Gaggenau Belediye Başkanımız Christof Florus’a tanıttık. Birlikte bir çok çalışmamız zaten vardı. Şimdiki hedefimiz çeşitliliği artırmak ve daha kurumsal hale getirmek olacak.” dedi.