27/11/2022

BW News

Nachrichten aus der Welt

Atatürk Kupasını Türkgücü Freiburg Kaldırdı

BW-HABER
Offenburg

Türkgücü Freiburg , Offenburg’ta tarih yazdı… Tarih Türkgücü Freiburg’u 43. Atatürk Kupası Futbol Turnuvası şampiyonu yazdı…

Karlsruhe Başkonsolosluğu himayesinde ve Ataspor Offenburg ev sahipliğinde düzenlenen 43’üncü Atatürk Kupası Kapalı Salon Futbol Turnuvası şampiyonu Türkgücü Freiburg oldu.

‘Bu gün burada sizlerle birlikte olmaktan çok büyük bir memnuniyet duyuyoruz.Atatürk Kupası Futbol Turnuvası Berlin Büyükelçiliğimizin girişimi ile ilk defa 1977-78 sezonunda düzenlenmiştir. Görev bölgemiz Baden’de futbol kulüplerimizin değerli destekleriyle her sene düzenlenmesi bizlere büyük bir gurur vermektedir. Almanya’daki spor kulüplerimizin gençlerin öncelikle beden ve ruh sağlıklarının kuvvetlendirilmesi, kötü alışkanlıklardan korunması yeni arkadaşlık bağlarının güçlendirilmesi çalışmalarından çok büyük bir memnuniyet duyuyorum. Baden Futbol Federasyonu ligi çatısı altında başarıyla mücadele eden futbol kulüplerimizin gençlerimizin Almanya takımlarına en iyi şekilde uyum sağlamasına ve öz güven kazanmasına yardımcı olması bizleri sevindirmektedir. Bu nedenledir ki spor kulüplerinin kurulmasına ve bu günlere gelinmesinde emeği geçen bütün yöneticilere, teknik personele üyelere, maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen sporsorlara, taraftarlara, Alman dostlarımıza ve makamlara teşekkür ediyorum. ‘

Başkonsolos Banu Terzioğlu turnuvanın ev sahipliğini yapan Ataspor Offenburg’a katkılarından dolayı ayrıca teşekkür etti.

Almanya’daki Türk toplumu ve gençler arasında ilişkilerin güçlendirilmesi amacıyla düzenlenen turnuvaya 18 takım katılırken, kıyasıya süren mücadelede finale kalan Mosbach Türk Spor ve Türkgücü Freiburg arasında büyük çekişme yaşandı. Türkgücü Freiburg mücadeleden 3-1 galibetle çıkarak 43. Atatürk Kupası’nı havaya kaldıran takım oldu.

Turnuvaya ilgi büyük olurken, Ataspor Offenburg’un mükemmel organizasyonu göz doldurdu.