14/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

AfD mitingine ilgi az…

BW-HABER Karlsruhe

Almanya’da düzenlenecek olan AP ve yerel belediye meclisi seçim propagandasının son gününde Karlsruhe kentinde AFD miting düzneledi.


Avrupa ve yerel seçimlere bir gün kala, AfD sempatizanları ile sol grup arasında kısa süren arbede çıktı. Olaya polis müdahale ederek bir kişiyi gözaltına aldı.

Karlsruhe pazar meydanındaki AfD seçim kampanyası etkinliğinde iki karşıt grup arasında 50 m lik bir alan oluşturuldu. Buna rağmen bir aktivist, AfD sempatizanlarının miting posterini yırtmaya çalıştı. Polis olaya müdahale ederek aktivisti etkisiz hale getirdi.

AfD etkinliğinde yaklaşık 150 parti sempatizanı belediye binası önünde toplandı. Aynı zamanda pazar meydanının diğer tarafında 700 kişinin katıldığı karşı gösteri düznelendi.

Karlsruhe pazar meydanında gösteri
Yaklaşık 700 kişi, Karlsruhe pazar meydanında, belediye binası önünde miting düzenleyen AfD’yi protesto etti. Protetocular aşırı sağ tehlikesine dikkat çekti.
AfD sempatizanları, Mannheim’da bir polis memurunun öldürülmesine atıfta bulununarak “Geri dönüş bunu engellerdi” pankartını karşıt aktivistlere doğrulttu. Meydanda tansiyonun artması üzerine polis pankartın alanın diğer yönüne çevrilmesini istedi.