25/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Ailede Din Eğitimi

WEİNGEN

BW – HABER WEHİNGEN

WEHİNGEN’DE KONFERANS BULUŞMASI

    Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliğinin “Haydi, Türkçe Konuş Benimle!” kampanya programı kapsamında “Ailede Din Eğitimi” konulu konferans vatandaşlarımızla buluşmaya devam ediyor. 29 Ocak Cuma akşamı Wehingen DİTİB Derneği tarafından organize edilen konferansa, Wehingenli gençler ve aileler iştirak etti. Eğitimci Atilla Kutlu’nun verdiği konferans zengin içeriğiyle dikkat çekti ve katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

    Kutlu, konferansta yaptığı konuşmada; din eğitimini evlatlarımıza niçin, nasıl ve ne zaman vermemiz gerektiğinin önemini belirtti. Çocuğumuzun, “Allah nerede? Allah’ı neden göremiyoruz? Allah babam kadar güçlü mü?” sorularına nasıl cevap verilmeli? Kuran-ı Kerim, namaz, oruç, kurban, cennet, cehennem ne zaman ve nasıl öğretilmeli? konularını güzel örneklerle açıkladı. Din eğitiminde bebeklikten-ergenliğe kadar yapılması gerekli özgün yöntem ve teknikler sundu.

Wehingenli katılımcılar, öncelikle anne baba ve gençlerin mutlaka dinlemesi gerekli bir konferans olduğunu belirttiler. Hocamızın verdiği bu konferans çok faydalı oldu, bu sebeple bu gibi etkinliklerin devamını temenni ediyoruz, dediler.

Kutlu, Almanya’da kendi kültür ve değerlerimizi korumak ve gelecek nesillere aktarmak bizlerin öncelikli görevi. Bu sebeple bu konferansı “Haydi, Türkçe Konuş Benimle!” kampanya programı kapsamına aldıkları için Eğitim Ataşemiz Sayın Gürkan Avcı’ya teşekkür ediyorum, dedi.

Kutlu, çocuklarımızın ruhen de sağlıklı yetişmesi ve manevi açlıklarını giderilmesi için bu gibi konferansların çoğalması gerektiğine inanıyorum. Bu sebeple, zamanlarını anlamlı ve faydalı bir etkinlikle değerlendiren, konferansımıza duyarlı ve kaliteli tavırlarıyla destek veren Wehingen’li katılımcıları kutluyorum, dedi.

WEHİNGEN02


WEİNGEN3