20/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu Karlsruhe’de

img-20170328-wa0033

BW-HABER

Karlsruhe 28 Mart 2017


AK Parti İstanbul Milletvekili ve İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu Karlsruhe Başkonsolosluğunu ziyaret etti. Yeneroğlu burada yaptığı açıklamada halk oylamasına katılım çağrısını yineleyerek, “Yurt dışındaki vatandaşlarımızın siyasi katılımı bir vatandaşlık sorumluluğundan öte Türkiye ile bağların canlı bir şekilde muhafaza edildiğinin de en büyük kanıtı olacaktır.” dedi. 

Karlsruhe Başkonsluğunda sandık görevlileri ile sohbet eden Mustafa Yeneroğlu halk oylamasına katılımın oldukça yüksek olduğunu ifade etti. Yeneroğlu, katılımın vatandaşların demokrasiye bağlılığını gösterirken Karlsruhe Başkonsolosluğundaki sandık düzenlemesini başarılı ve düzenli buldu. Yurt dışındaki vatandaşların siyasi katılım haklarını kullanmaları her şeyden önce bir vatandaşlık sorumluluğu olduğunu ifade eden Yeneroğlu, ”Kullanacakları oylarla Türkiye’nin geleceğinin belirlenmesinde ne denli kilit bir konuma sahip olduklarını göstereceklerdir. Bunun yanında Türkiye’nin kaderine ortak olduklarını gösteren güçlü bir mesaj vereceklerdir.” dedi.

Mustafa Yeneroğlu, Karlsruhe Başkonsolosu Cem Örnekol’un makam odasında bir araya geldi. Mustafa Yeneroğlu, seçimlere katılımın sevindirici olduğunu, başkonsoloslukta yapılan seçim organizasyonunu başarılı bulduğunu açıkladı.Mustafa Yeneroğlu buradan Freiburg kentine geçti.