18/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Alkışlar Karlsruhe Türk Müziği Korosuna

 

BW-HABER

Karlsruhe 18 Şubat 2018


Karlsruhe Türk Müziği Korosu Derneği, Almanya’da müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı. 17 Şubat Cumartesi akşam Stephansaal salonunda düzenlenen ‘ Unutulmayan Şarkılar Konseri ‘nde Karlsruhe Türk Müziği Korosu, dakikalarca seyirciler tarafından ayakta alkışlandı. 

İki bölümden oluşan konserin birinci bölümünde koro,  Hicaz Eserleri seslendirdi. Eserler arasında; Hicaz Peşrevi, Bir nigah etme olur halime ey gonce dehen, Yıllar ne çabuk geçti, Kapıldım gidiyorum gibi unutulmaz eserlerin koro tararfından seslendiriliği konserin birinci bölümünden sonra, ikinci bölümde solo olarak seslendirilen eserler büyük beğeni kazandı. Fatih Yaman; Zehretme hayatı bana cananım, Hatem Cömertpay; Unutulmaz adınla dudakta kal, Emel Yörükler; Vazgeçtim, Sinan Türkmen; Gözlerin bir aşk bilmecesi sorar gibi, Duygu Akın; Bir kere bakanlar unutur derdi günahı, Sedanur Taşdemir; Kız sen geldin Çerkeşten, Hilal Topak; Gül ağacı değilem, Özgür Piliç; Gün ağarınca boynum bükülür, Serpil Sis; Gittinde bıraktın beni, Müşerref Uyguner; Sevemez kimse seni, İlker Düzgün; Ah edip inlerim gurbet ellerinde ve Ahmet Ceylan; Gülünce gözlerin içi gülüyor eserlerini okudu.

Zeliha Reçber’in sunumunu yaptığı konsere katılan Karlruhe Başkonsolosu Nevzat Arslan müzik ile birlikte Türkçe’ye ve Türk kültürüne sahip çıkıldığının altını çizerek, koroya teşekkür etti. Karlsruhe Eğitim Müdürü Eisabeth Gross’ta koronun çalışmalarından dolayı memnuniyetini ifade etti ve teşekkür etti. 

Stephansaal salonu dolduran 450 müzik sever, konserin sonunda dakikalarca ayakta alkışladığı koroyu ve koro şefi Ahmet Ceylan’ı tebrik etti. Ahmet Ceylan bir yıldır yaptıkları çalışmanın karşılığını bu güzel alkışlarla aldıklarını ifade ederek şunları söyledi, ” Bir yıldır koromuz bu konser için hazırlandı. Bu akşam müzik koromuz güzel bir performans sergilerken, seyicininde müziğe olan ilgisi dikkatimi çekti. Bütün alkışlarım koroya ve seyirciye.”  

Konser sonunda Karlsruhe Başkonsolosu Nevzat Arslan, Karlsruhe Eğitim Müdürü Elisabeth Gross, İş Adamı Erdem Arın, Tuncay Ulusoy, Nihat Kılıçer, Seher Arın koristleri tek tek tebrik etti.