24/07/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Alkışlar Vatandaşlarımıza… Kovid Hastalarına Deva Olmaya Geldiler…

BW-HABER Karlsruhe Foto: Sekban

Almanya’da Türk kökenlilerin başlattığı kampanya saygı buluyor. Karlsruhe’de geçtiğimiz hafta Kovid 19 hastalığına yakalanan Tayfun Balköy’e doktoru evde kalmasını ve tedavinin evde devam etmesi gerektiğini söyledi. Ancak hafta sonu ağırlaşan Tayfun Balköy için eve gelen doktor, acilen hastaneye kaldırılması gerektiğini söyledi. Karlsruhe Şehir Hastanesinde durumu ağırlaşan Tayfun Balköy için zamanla yarış başladı. Acil kan aranıyordu ve bu kan çok özel şartlar taşıyordu.

Hastane doktoru, Tayfun Bal için acil Kovid 19 hastalığı geçirmiş ve tedavisi tamamlanmış A Rh + kan taşıyan bağışçılara ihtiyaç olduğunu bildirdi. Bunun üzerine Bal ailesi Facebook üzerinden bir ‘ kan bağış kampanyası’ başlattı. Kampanya bir anda çığ gibi büyüdü. Almanya çapına yayılan kan bağışı kampanyası, sosyal medyada bir çok sayfada yayınlanarak diğer hastalara da derman bulunmasını sağladı.
Kampanya’ya Karlsruhe MÜSİAD Şube Başkanı Kamil Manzak, Karlsruhe Genç MÜSİAD Başkanı Gökhan Çalışkan, THY çalışanları, DİTİB Merkez Camii ( Karlsruhe ), Karlsruhe Okul Aile Birliği, Microlive BW -Haber, EFTA Spor Karlsruhe, Ferhat Kıraç, Baden-Baden Okul Aile Birliği ve yüzlerce paylaşım yapan vatandaşlarımız hastanenin kan bağış sayfasından randevu talep etti.

Tayfun Bal için gerekli olan kan bu gün için bulunurken, doktorlar kana ihtiyacın devam edeceği bilgisini verdi.
‘Uyum’ bitti artık !!! Toplumsal katılım başladı… Toplumsal katılıma en güzel örnek bu değil mi?