24/07/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Alman Aktivistler Çevre Duyarlılığı İçin Kendilerini Yola Yapıştırdılar

BW-HABER Alman iklim aktivistleri kendilerini yollara yapıştırdı

Almanya’nın çevreye büyük zarar verdiğini iddia eden aktivistler kendilerini Karlsruhe şehir merkezinde yola yapıştırdılar. Karlsruhe polisi olay ile ilgili yaptığı açıklmada aktivistlerin, ulaşımı engelledikleri ve sıradan vatandaşlara zarar verdiğini iddia etti.
Polis yaptığı açıklamada geçtiğimiz Cuma günü 15:20’de biraraya gelen iki eylemci Krieg caddesi ile Karl -Friedrich caddesi köşesinde kendilerini yola yapıştırmak suretiyle trafiği durma noktasına getirdi.

Polis eylemcilere alternatif yollarda eylem yapılması konusnda ilettiği teklifin reddedildiğini ve trafikte büyük sorunların yaşandığını ifade etti. Olay yerine 18:45 ‘te gelen Karlsruhe itfaiyesinin de yardımıyla yola kendilerini yapıştıran aktivistler zarar görmeden çıkarıldı.

Yolda maddi hasar olduğunu söyleyen polis uzun çalışmalar sonunda 20:45’te yolun trafiğe açıldığını bildirdi. Aktistleri yüklü bir ceza bekliyor. Almanya’da eylem yapmak hernekadar demokratik bir haksa da sonucunda ödetilen yüklü miktardaki ceza ile insan bir kez daha bu demokratik hakkını kullanmadan önce düşünüyor…