13/07/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Anıl Toprak Karlsruhe Basketbol Okulunu Ziyaret Etti

isbankasi

BW-HABER

Karlsruhe 27 Şubat 2017


İŞ Bank AG  Karlsruhe Şubesi Müdürü Anıl Toprak’tan Türk Sporuna Destek

Karlsruhe Wald caddesinde şubesi bulunan İŞ Bank AG  Karlsruhe şubesi müdürü Anıl Toprak, United Karlsruhe Basketball Okulunu ziyaret etti. Anıl Toprak,  United Karlsruhe Basketball hakkında bilgi alarak, çocuklarla basketbol oynadı.

Özel Eğitimli Çocuklarında katıldığı, Avrupa’nın tek Türkçe Basketbol Okulunu ziyaret eden Anıl Toprak, basketbol okulu öğrencilerine İş Bank AG’nin hediyelerini getirerek, İş Bankasının tarihi ve günümüze ulaşan çalışmalarını anlattı.

Anıl Toprak; ”Kurtuluş savaşından sonra bir fikir ortaya çıktı, bu fikri neydi. Milli bir banka kurmak, yani tamamen Türk sermayeli olacak. Bu düşüncenin sonunda 1924 yılında İş Bankası kuruldu. Savaştan çıkmış ve büyük yaralar almışız. Türkiye ekonomisi kalkınsın, ticari olarak büyüsün. Tabi bunun yanında halkımızında kakınması için çalışmalar yapıldı. Halkımıza hizmet etmek gayesinde olduk. Bankamız bu misyonuna Almanya’da da devam etmekte.” diyen Anıl Toprakİş Bank’ın dünyanın her yerinde halkın hizmetinde olduğunun altını çizdi.

Anıl Toprak İş Bankasının  kumbarasının geleneksel olduğunu ve bir çok kişinin bu kumbara ile büyüdüğünü ve bunun bir tasarruf kültürü oluşturduğunu söyledi.

Anıl Toprak, basketbol okulu ziyaretinde geleneksel 3 basket atışını da gerçekleştirdi. Basketbol okulun çalışmalarını başarılı bulduğunu, basketbolun farklı bir spor dalı olması ve özel eğitimli çocuklarada açık olmasının okulun önemini artırdığını söyledi.

Basketbol Antrenörü Çağatay Kır, yapılan ziyaretten ve gösterilen ilgiden çok memnun oldukları, gönüllü olarak yapılan Basketbol Okul çalışmasının sadece bir salon sporu olarak anılmaması gerektğini, bu spor ile çocukların sosyalleştiğini, kelime dağarcıklarınada yeni Türkçe kelimelerin eklediğini söyledi.

Basketbol ve Tenis Okulu eğitimcisi antrenör İsa Gündüz Basketbol ve Tenis Okuluna verilen destek ve ilgiden dolayı teşekkür etti. İsa Gündüz, ”Avrupa’da tek örneğe sahip okulun devam etmesi en büyük dileğimiz” sözleriyle okulun devam etmesini toplumun arzuladığını ifade etti.