13/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

ATFF Fransa Temsilciği Açıldı

BW-HABER
Strazburg 6 Ekim 2019

Avrupa Türk Futbolunda tarihi bir gün yaşandı. Avrupa Türk Futbol Federasyonu, Fransa Türk Futbol Federasyonu Temsilciliği için ön sözleşme imzaladı.Fransa’nın Strazburg kentide düzenlenen imza törenine, ATFF Genel Başkanı Levent Karaca, ATFF başkan Vekili Ayhan Yıldız, ATFF Fransa Temsilciliği Başkanı Emin Canlı, ATFF Fransa Temsilciliği Başkanvekili Mustafa Gedik, ATFF Fransa Başkan Yardımcısı Süleyman Bostan, ATFF Genel Başkan Yardımcısı Cahit Öner, ATFF Başkan Yardımcısı ve Spor Alt Yapı Sorumlusu Kemal Akyol, ATFF Teşkilatlanma Başkanı Sedat Demir, Avukat Turgut Yeşildal, Avukat Muhammed Altunkaya, Hukukçu Ender Konakçı, Avukat İlyas Güçlü, ATFF Basın Yayın Sorumlusu Yaşar Sekban, siyaset uzmanları Ömer Demir, Yetiş Somuncu, ATFF Fransa bölge temsilcileri, iş adamları, siyasetçi ve sporcular katıldı.

Tarihi sözleşmeye ATFF Genel Başkanı Levent Karaca, ATFF Başkanvekili Ayhan Yıldız, ATFF Fransa Temsilciliği Başkanı Emin Canlı ve ATFF Fransa Temsilciliği Başkanvekili Mustafa Gedik imza attı. Bu sözleşmeyle birlikte ATFF, Avrupa’da ilk temsilciliğini açmış bulundu. İmza töreni öncesi Strazburg Başkonsolosu Muzaffer Rami Şaylıman ATFF yönetim kurulu ve ATFF Fransa yetkililerine Strazburg Başkonsolosluğunda resepsiyon verdi. Başkonsolos Muzaffer Rami Şaylıman ATFF’nin çalışmalarında başarılar diledi.

İmza töreninde ATFF Genel Başkanı Levent Karaca kısa bir selamlama konuşması yaptı. Levent Karaca konuşmasında sporda birlik ve beraberliğe işaret etti. Levent Karaca konuşmasına şöyle devam etti, ‘ ATFF ailesine bugün yeni bir şube daha katılıyor. Fransa ATFF ilk temsilciliğimiz oluyor. Bu büyük bir başarı, kısa zamanda Avrupa’da teşkilatlanma çalışmamız tamamlanıyor. Türk sporuna büyük hizmetlerde bulunacağız. Aynı zamanda yaşadığımız ülkelerin spor klüplerine, gençlere faydalı olmaya gayret edeceğiz. Sporda birliktelik, bize güçlü bir lobide sağlayacak.’ dedi.

ATFF Fransa Temsilciliği Başkanı Emin Canlı’da konuşmasında ATFF ailesine katılmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, ‘ Hem Türk futboluna, hemde bölgemizde ki spor klüplerine değerli katkılarımız olacak. Gençlerimizi doğru yönlendirmek gayretiyle çalışmalarımız birlik ve beraberlik içinde devam edecek.’ dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili İsmail Erdem, Starzburg’da ATFF toplantısına telefon ile bağlanarak, yeni oluşumun Türk futboluna hayırlı olmasını diledi ve ATFF Fransa temsilciliğini tebrik etti. İsmail Erdem konuşmasında şunları söyledi; ‘ Öncelikle ATFF’nin kuruluşunda görev alanların büyük gayretleri var, sileri tebrik ediyorum . En yakın zmanda Avrupa’nın şehirlerinde yeni şubeler açarak, Türk futboluna, milli takıma önemli katkılarınız olacak.’ İsmail Erdem Arnavutluk ve Fransa milli müsabakalarında iyi sonuçlar alacaklarını söyleyerek Paris’te oynanacak Fransa-Türkiye müsabakasında görüşmek istediğini ifade etti.

Sırasıyla; ATFF Alt Yapı Sorumlusu ve Mali As Başkanı Kemal Akyol, ATFF Başkan Vekili Ayhan Yıldız, ATFF Fransa Temsilciliği Başkanı vekili Mustaf Gedik, ATFF Teşkilatlanma Başkanı Sedat Demir, ATFF Basın Sorumlusu Yaşar Sekban ve Avukat Turgut Yeşildağ birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından ATFF yönetim kurulu ve Fransa ATFF Temsilciliği birlikte fotoğraf çektirdiler.
ATFF Fransa Temsilciliği tarafından düzenlenen organizasyon büyük beğeni kazandı.