20/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

ATFF, Karlsruhe’de Stützpunkt Eğitim Merkezi Açtı

BW-HABER
Karlsruhe

Avrupa Türk Futbol Federasyonu ATFF Almanya’nın Karlsruhe kentinde 3 üncü ‘Stützpunkt Eğitim Merkezi’ ni açtı. ATFF genç sporcuların Türk Milli Takımında veya Avrupa’da milli takımlarında görev almalarını hedefliyor. ATFF Stützpunkt Eğitim Merkezleri aracılığıla Türk kökenli yetenekli sporcuların en iyi takımlarda oynamaları için alt yapı hazırlığına devam ediyor.


Karlsruhe kentinin başarılı ekibi GSK Spor Kulübüne ait sahada başlayan çalışmalara 10 ile 15 yaş arası 60 sporcu katılıyor. ATFF Baden sorumlusu Yücel Şahin yaptığı açıklama’da şunları söyledi,’ Amacımız çok açık ve net, çocuklarımıza sahip çıkmak, onların aktif olarak yeşil sahalarda ama doğu takımlarda forma giydiğini görmek istiyoruz. Hedeflerimiz büyük; milli takıma katılmak en iyi spor kulüplerinde görev almak, başarmak, başarmak, başarmak. Zaman zaman çalışmalarımızı salonlarda sürdüreceğiz. İşini çok iyi bilen 10 antrenör ile çalışmalara başladık. Sporcu aileleri çok istekli bu da bizi motive ediyor.’ dedi. Yücel Şahin antrenörlerle zaman zaman bir araya geldiğini ve antreman planlamaları üzerine konuştuklarını ifade etti.

ATFF Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Demir ‘ ATFF olarak çocuklarımıza sahip çıkacağız, onların en iyi takımlarda hatta milli takımda oynamaları için elimizden geleni yapcağız ve ATFF olarakta yapmaktayız. Bu gün burada açtığımız 3 üncü, Baden bölgesinin ilk ‘ Stützpunkt Eğitim Merkezi ‘ ne ilginin ne denli büyük olduğunu birlikte gördük. Bu bizlerin heyecanını daha da artırıyor.’