30/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Avrupalı Türklere ASİP’ten Büyük Hizmet

BW-HABER

İstanbul 7 Ağustos 2018


Avrupa ülkelerinde yaşayan Türklerin, yaz tatillerini geçirmek için anavatana Haziran ayından bu yana yaptıkları yoğun girişten sonra eyaletlerdeki farklı tatil uygulamaları ile geri dönüşlerde başladı.  Kara yolunu tercih ederek, Kapıkule Sınır Kapısı’ndan giriş ve çıkış yapan Avrupalı Türklere, Avrupa Sivil İnsiyatif Platformu derneğinden büyük hizmet. Avrupalı Türkler tatil sonrası dönüşlerinde araçlarını  ücretsiz kontrol ettirebilecekler.  

ASİP genel başkanı Sedat Demir, ‘ Vatanında tatili yapan, aile, akraba, dostlarını ziyaret eden ve şimdi tekrar Avrupa’ya aracıyla dönmeye hazırlanan Avrupalı Türklerin  yollarda sıkıntı çekmemeleri amacıyla araçlarının tüm  kontrolleri ücretsiz olarak yapılacaktır. Demir Oto Servis ayrıca birinci derece şehit yakınlarının yıllık araç kontrollerinide ücretsiz yapmaya devam edecek.’ dedi. Demir, yola çıkmadan araçların bakım ve kontrollerin yapılmasının önemli olduğunu, bu hizmetin Avrupalı Türklere ücretsiz olduğunu söyledi. 

Sedat Demir  bir çağrıda bulunarak, ” Avrupa’lı Türk toplumu olarak Türkiye’de yatırım olanaklarını değerlendirip ülkemize yatırım yapmalıyız. Bu yatırım küçükte olsa bunu yapmalıyız.  

 

Avrupalı Türklerin araçlarını ücretsiz olarak kontrolleri yaptırabilecekleri Demir Oto Servis adresi; Sanayi mahallesi Kara Ahmet sokak no:11 Çeşme durağı Güngören/istanbul