25/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Başkonsolos Banu Terzioğlu’ Olay bir an önce aydınlatılmalı’

BW-HABER

PFORZHEİM

Almanya’nın Pforzheim kentinde faaliyet gösteren başarılı Türk spor kulübüne saldırılar durmuyor. Ardı ardına gelen kundaklama olayı FC Fatih Spor Kulübüne çok ciddi mali fatura çıkardı. 13 Ekim günü kundaklanmak suretiyle yakılan kulüp binasında 100 bin Avroluk hasar oluşmuş ve bu hasarın yaraları sarılmaya çalışılırken, FC Fatih Spor Kulüp satış büfeside, dün akşam 21:00 saatlerinde kundaklanmak suretiyle yakıldı.

Kundaklama olayının hemen ardından Pforzheim FC Fatih Spor Kulübünü ziyaret eden Karlsruhe Başkonsolosu Banu Terzioğlu, olaydan büyük üzüntü duyduğunu ifade ederek şu açıklamada bulundu, ‘ Fatihspor Futbol Kulübüne ait satış büfesinin dün gece kundaklandığını büyük bir üzüntüyle öğrendik. Spor Kulübümüzü ziyaret ederek Başkan Yunus Yazıcı’ya ve yöneticilere geçmiş olsun dileklerimizi ilettik.
13 Ekim’de de benzer bir saldırıya hedef olan kulübümüzün her zaman yanındayız. Olayların bir an önce aydınlatılması için Alman makamları nezdinde girişimlerimizi kararlılıkla sürdüreceğiz.’ Dedi.