14/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Barış Özkan ve listesi seçime hazır

BW-HABER Pforzheim

Avrupa ilk defa İngilteresiz bir seçime gidiyor. Yaklaşık 373 milyon seçmen, önümüzdeki beş yıl için 720 Avrupa Parlamentosu üyesini seçecek. Bazı Avrupa ülkelerinde bugün seçimler başladı.

Avrupa’da yaşayan 7 milyon Türk’ü de ilgilendiren seçimlerde, Türk kökenli politikacılar yerel seçimlerde aktif rol oynuyor. Almanya’da düzenlenecek AP ve Yerel Belediye Meclisi seçimlerinde çok sayıda Türk kökenli aday yarışacak. Almanya’nın Pforzheim kentinde yerleşik göçmen kökenlilerin oluşturduğu Die Gerechtigkeitspartei – Team Todenhöfer listesinde yer alan 32 isim bir ay boyu kıyasıya yürüttükleri seçim çalışmasında son 3 güne girdi.


Listede birinci sırada yer alan Barış Özkan; Vatandaşların sadece sorunlarını çözme odaklı bir çalışma yürüteceklerini, aday listesine bakıldığında toplumun tüm farklı kesimlerinin listede yer aldığını ifade etti. Parti adaya listesinin çok kültürlüğü en iyi şekilde temsil ettiğinin altını çizen Barış Özkan, Pforzheim kentini temsil ediyoruz dedi.

İş insanı Kamil Manzak, göç tarihi boyunca Almanya’yın ekonomik büyümesine yardım eden göçmenlerin zamanla; sanat, kültür, müzik,spor dallarında da büyük başarılar elde ettiğini ifade ederek, ‘ Şimdi siyaset sahnesinde yer almalıyız ‘ dedi. Kamil Manzak göçmen kökenli adayların çalışmalarını ve gayretlerini yakından takip ettiğini söyleyerek, ‘ Gençlerimiz, politikacılarımız artık yaşadıkları şehirlerde söz sahibi olmalı, şehrin sorunlarını çözen, sıkıntıları giren yöneticiler olmalı. Bu bağlamda Die Gerechtigkeitspartei – Team Todenhöfer listesinde bulunan tüm adaylara başarılar dilerken, vatandaşlarımızda adayları destekleyerek Pforzheim şehir yönetiminde söz sahibi olmalarına destek vermeli. Önümüzde ki Pazar 9 Haziran günü düzenlenecek AP ve Şehir Meclisleri seçimine oy kullanma hakkı olan tüm vatandaşların katılmasının ve oylarını bilinçli bir şekilde kullanmalarının önemli olduğunu ifade etmek isterim.’