01/03/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Barış ve Dostluk İçin Pedal Çevirdiler

img-20161005-wa0007

Almanya’da oluşturulmak istenen Türkiye güvensiz ülke imajını yıktılar !!!


BW-HABER   Esslingen   10 Ekim 2016


Barış, dostluk, kardeşlik için Türkiye’ye pedal çevirdiler. Dünyaca ünlü  Kick Boks Şampiyonumuz Gökhan Arslan, Almanya ve Türkiye arasında, barış, dostluk ve kardeşlik köprüsü kurmak için Alman Serbest Mali Müşavir Möhl Christoph ile 2500 km pedal çevirerek İstanbul’a ulaştılar. 26 Eylül Pazartesi günü Esslingen kentinden sabah 08:00’de başlayan olan ”Barış ve Dostluk İçin Pedal” 4 Ekim Salı günü İstanbul, ardından da 5 Ekim’de Bursa Yıldırım Belediyesine ulaşılarak tamamlandı.

”Dünya’nın en güzel turu” sözü ile  adlandılan bisiklet yolculuğu için Gökhan Arslan ” Esslingen-İstanbul- Bursa güzergahında  7 ülke 2 kıta geçtim, bu ziyareti bisiklet ile yaparak Türkiye’nin güvenilir ve gezilmesi gereken dünya zenginliği olduğunu gösterdim.” açıklamasında bulundu.  4 kez dünya kick boks şampiyonu olan, yüzlerce öğrenci yetiştiren Türkiye’nin Almanya’da ki gururu Gökhan Arslan, Alman -Türk dostluğunun tarihi gerekçeleri olduğunu söylüyor.

Stuttgart Belediyesinden alınan Alman bayrağını Gökhan Arslan, Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı’dan emanet alınan Türk Bayrağını Möhl Christoph,   Bursa Yıldırım Belediye Başkanı  İsmail Hakkı Edebali’ye Türk-Alman Dostluğu adına teslim etti. Ziyaret hem Bursa medyasında geniş yer alırken, hemde Alman medyası tarafından yakından takip edildi. Türkiye’ye girişi itibarı ile büyük sevgi seliyle kaşılaşan iki kahraman dostluk ve barış için atılan bu önemli adımın, zarar gören dostluğun tekrar inşaa edilmesinde faydalı olduğuna innannıyorum değerlendirmesinde bulundu.

Bursa Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’de, Gökhan Arslan ve Möhl Christopf’a tebrik ederek, Alman – Türk dostluğuna yaptıkları katkılarından dolayı teşekkür etti. Türk – Alman dostluğunun tarihi geçmişi olduğunu ifade eden Edebali, kendiside Esslingen ve Stuttgart Belediyeslerine hediyeler gönderdi.

26 Eylül’de başlayan ve 5 Ekim tarihinde biten ”Barış ve Dostluk İçin Pedal”, tam 750 bin kişi tarafından izlendi. Zaman zaman Gökhan Arslan tarafından yapılan canlı video yayınları sosyal medyada izlenme rekoru kırdı. Türkiye’nin turizminede büyük katkısı olan ”Dostluk ve Barışa Pedal” Almanya’dan da büyük ilgi gördü. Alman medyasının büyük ilgi göstediği organizasyon sonrası Esslingen Belediye Başkanı her iki aktivisti makamına davet etti. Bisiklet turu Almanya’da oluşturulmak istenen Türkiye güvensiz bir yer imajınıda bozdu.

Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı, bizzat aradığı Gökhan Arslan’ı dostluğa yaptığı önemli katkıdan dolayı tebrik etti. Gürkan Avcı her iki aktiviste ”Hizmet Nişanı” takacak. img-20161003-wa0002


img-20161005-wa0007


img-20161005-wa0004


bursa-yildiirm-belediyesi