13/07/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Başarılı Öğrencileri Gürkan Avcı Ödüllendirdi

0103

BW-HABER

Karlsruhe 17 Şubat 2017


Karlsruhe’de Açılan Sınıf Etüt Merkezi Başarıyı Artırdı

Göçmen çocukların okullardaki başarı oranının düşüklüğü eğitim alanındaki çalışmaları ile tanınan Karlsruhe Okul Aile Birliğini harekete geçirdi. Karlsruhe Okul Aile Birliği Başkanı Erdem Arın, özellikle sosyal yönden düşük bölgelerde yoğunlaşan göçmen kökenlilerin adeta içinden çıkılmaz bir bölgeye itildiğini ve dışlandığını söylüyor. Erdem Arın,  Almanya’da yükselmenin ve göçmenlere biçilen kılıftan çıkmanın tek şartının eğitim olduğunu söylerken, göçmen öğrencilerin okullarda başarılarının artırılması yönünde yaptığı çalışmalarda en büyük desteğin Karlsruhe Eğitim Ataşeliğinden geldiğinin altını çiziyor.

Karlsruhe Eğitim Ataşeliği desteği ile, Karlsruhe Okul Aile Birliğinde açılan  Etüt Merkezi 2 yıldır faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. Özellikle göçmen kökenli çocukları eğitim alanında destekleyen, Okul Yardım Kurslarını ziyaret eden Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı,  kursa devam eden başarılı öğrencileri ödüllendirdi. Kurs sorumlusu Filiz Sofyalı kursa devam eden öğrencilerin okul başarısında gözle görülen bir atış sağlandığını, bunun KOAB  kurslarının ciddiyetini, öğretmenlerin başarısını ve öğrencilerin kurslara olan ilgisini gösterdiğini söyledi.

Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı, Okul Yardım kurslarına gösterilen ilgiden oldukça memnun olduğunu ifade ederek, ‘Çocuklara yapılan her yatırım doğru bir yatırımdır. Çocuklarımza iyi bir gelecek için ev, arsa yerine iyi bir diploma ile onun ömür boyu kaliteli yaşamasını sağlamalıyız. İyi bir diploma hem Türkiye, hemde Almanya’ya faydalı bireyler olarak yetişmesini sağlar.’

Gürkan Avcı Baden bölgesinde 5 Sınıf Etüt Merkezinin bulunduğunu yakın bir zamanda bu sayının 10’a çıkarılacağını söyledi.