27/03/2023

BW News

Nachrichten aus der Welt

Mehmet Güngör: Sandık için son günü beklemeyin.

BW-HABER

Karlsruhe 6 Nisan 2017


Almanya Türk Federasyonu, Baden-Württemberg 3.üncü Bölge Başkanı Mehmet Güngör, Anayasa değişikliğine ilişkin halk oylaması için Karlsruhe Başkonsolosluğunu ziyaret etti. Güngör burada Milliyetçi Hareket Partisi  Seçim Koordinasyon çalışanları tarafından kaşılandı. Güngör halk oylaması konusunda bilgi aldı.

BW 3. üncü Bölge Başkanı Mehmet Güngör seçim öncesi yapılan bir takım çalışmaların Türkiye’nin iç işlerine karışmak olduğunu, ancak seçim öncesi yapılan ve yazılan olumsuzlukların sandığa yansımadığını, birlik ve beraberlik içinde vatandaşların görevlerini yerine getirdiğini söyledi. Güngör konuşmasına şöyle devam etti, ” Bir demokrasi sınavından daha büyük bir olgunluk ile başarıyla çıkıyoruz. Vatandaşlarımız demokrasiye sahip çıkmış ve demokrasinin çalışmasına yardımcı olmuştur. Karlsruhe Başkonsolosluğunda düzenlenen seçimlerin vatandaşımızın teveccühünü kazandı. Organizsyon çok güzel, özel duruma sahip vatandaşlarımız, yaşlılarımız, büyüklerimiz, çocukları ile demokrasi bayramına katılan tüm vatandaşlarımıza burada görevli personel çok büyük önem veriyor, özen gösteriyor. Tüm sandık çalışanlarını özverili çalımalarından dolayı tebrik ederim.” dedi. 

Mehmet Günör sandık çalışanların uzun süreli çalışması dışında hiç bir olumsuzluğun yaşanmadığı seçimlere tüm vatandaşların katılmasını istedi.