24/02/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Başkonsolos Nevzat Arslan Basketbol Okulu Öğrencileriyle Birlikte Basketbol Maçı İzledi

BW-HABER

Mannheim 2 Nisan 2018


Avrupa’nın tek sosyal proje Türk Basketbol Okulu (United Karlsruhe Basketball) öğrencileri ve antrenörleri Almanya-Türkiye U18 Milli Takım müsabakasını, Karlsruhe Başkonsolosu Nevzat Arslan ve Karlsruhe Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Mustafa Yağbasan ile birlikte Mannheim kentinde izledi. 

29. cusu organize edilen Uluslararası Albert Schweitzer Basketbol Turnuvası’nda U18 Türkiye Genç Erkek Milli Takımımız, ev sahibi Almanya ile karşılaştı. Karşılaşmada Türk Milli Takımı üstün oyununa karşı 74-70 karşılaşmayı kaybetti. 

Başkonsolos Nevzat Arslan tarafından desteklenen Basketbol Okulu öğrencilerinin farklı bir tecrübe yaşaması, Türk Milli takımı ile tanışması için düzenlenen etkinlikte, öğrenciler Mannheim kentinide gezdi. Basketbol Federasyon başkanı Ömer Onan ile de sohbet imkanı bulan Basketbol Okulu öğrencileri Milli Takımın başarılı oyunundan dolayı takımı tebrik etti. Ömer Onan ve Milli Takım Erkek Alt Yapı Koordinatörü Fikret Doğan, Karlsruhe’de bir Türk Basketbol Okulu olmasının alt yapı ve sporun Türk kökenli gençler arasında yayılması, sosyal olarak birlikte aynı ortamı paylaşması ve dayanışma konusunda önemli olduğunu ifade etti.

Fikret Doğan ‘ Basketbol’da alt yapı inanan bir kişiyim. Karlsruhe Başkonsolosluğunun böyle bir girişimi gurur verici. Basketbol sproumuz adınada önemli. Basketbol’un gelişimi alt yapıya bağlı. Karlsruhe Basketbol Okulunu ve destekleyenleri tebrik ederim. ‘ dedi.

Karlsruhe Başkonsolosu Nevzat Arslan ve Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Mustafa Yağbasan Karlsruhe Basketbol Oukulu öğrencileri ile birlite resim çektirdi.