20/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Başkonsolos Arslan’dan Görev Süresi Biten Öğretmenlere Veda Yemeği

BW-HABER

Karlsruhe 22 Temmuz 2018


KARLSRUHE Başkonsolosluğu bölgesinde hizmet veren ve 5 yıllık görev süresini tamamlayan 32 Türkçe Dersi ve Türk Kültürü öğretmeni İlayda Grill Restorant’ Karlsrue Başkonsolosu Nevzat Arslan  tarafından verilen veda yemeğinde buluştu.

Yemeğe Karlsruhe Eğitim Ataşesi Prof. Dr Mustafa Yağbasan, Çalışma Ataşesi Muhammet Kıran,  koordinatör öğretmen Kazım Yılmaz , Türkçe ve Türk Kültürü Öğretmenleri katıldı.

Önemli meslek

Karlsruhe Başkonsolosu Nevzat Arslan öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yaparak, öğretmenlerin en uzak yerlere kadar giderek büyük özverilerle görevlerini yaptıklarını söyledi. Nevzat Arslan, öğretmenlere Almanya’da ki hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Zorluklarla karşılaştınız

Karlsruhe Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Mustafa Yağbasan, öğretmenlere ‘Geldiğinizde bir çok zorluklarla karşılaştınız, burada çok iyi izler bıraktınız. Bundan sonra ki çalışmalarınızda başarılar dilerim.’ Dedi. 

Veda yemeğinde bir konuşma yapan öğrtemenler Almanya’da geçen 5 yıllık görev süresinde edindikleri tecrübeleri anlattı. 

Teşekkür belgesi verildi…

Konuşmalardan sonra  5 yıllık Almanya görev süresini tamamlayan 32 öğretmene teşekkür belgesi takdim edildi.5 yıllık görevlerini tamamlayan öğretmenler Temmuz ayı sonu itibarı ile Türkiye’de yeni görev yerlerine gidecekler.

Programın sonunda Nevzat Arslan öğretmenleri tek tek tebrik etti. Toplu fotoğraf çekimiyle program sona erdi.