30/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Beşiktaş Alt Yapısı Onlara Emanet !!!

ATFF Genel Sekreteri Halil Ağırdoğan – Fabian Ernst,

BW-HABER İstanbul

Beşiktaş’ın yurtdışı altyapı yapılanması

Fabian Ernst’e emanet

Üç yıl boyunca siyah-beyaz forma giyen, profesyonel futbol yaşamını sonlandırdıktan sonra ise futbol altyapı akademileri ile ilgili çalışmalar yapan Fabian Ernst ve Türkiye’deki iş ortağı, Avrupa Türk Futbol Federasyonu Genel Sekteri Halil Ağırdoğan, Beşiktaş JK ile çok önemli bir altyapı hamlesi yapıyor.


İş birliği kapsamında Beşiktaş JK Futbol Spor Akademisi ve Eğitim Kampları, Fabian Ernst koordinatörlüğünde yurtdışındaki çeşitli ülkelerde faaliyet gösterecek. Bu iş birliği ile birlikte hem Beşiktaş JK ismini yurtdışında birçok ülkeye taşıyacak, hem de kendi altyapısına dahil etmek üzere çok sayıda yeteneği radarına almış olacak.

Başta Almanya olmak üzere, Avusturya, İsviçre, Danimarka, Hollanda, Belçika ve Lüksemburg’daki yapılanma ile ile start alacak olan Beşiktaş JK Futbol Spor Akademisi ve Eğitim Kampları, önümüzdeki dönemde farklı ülkelerdeki girişimlerle devam etmesi planlıyor.

Avrupa’daki yetenekler Beşiktaş’a kazandırılacak

Yapılan iş birliği kapsamında, Beşiktaş JK’nın yurtdışındaki altyapı okulları sayesinde yüzlerce yeteneği gözlemleme imkanı yaratılırken, bu yeteneklerin keşfi ve Beşiktaş’a kazandırılması da projenin hedefleri arasında yer alıyor. Akademide öne çıkan ve potansiyel vaat eden genç yetenekler öncelikli olarak Beşiktaş JK’ya önerilerek bu anlamda da çok ciddi bir çalışma gerçekleştirilmiş olacak. Yurtdışındaki tüm tesislere ismini ve logosunu verecek olan Beşiktaş JK, bu sayede Avrupa ülkelerindeki bilinirliğini de artıracak.

Beşiktaş’ın en önemli değerlerinden birisinin altyapı yatırım ve çalışmaları olduğunu vurgulayan Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Orman, yapılan yurtdışı açılımı ile ilgili olarak, “Fabian Ernst, futbolcu olarak görev yaptığı dönemde hem performansı ile, hem de karakteri ile bizlerin ve taraftarımızın gönlüne girmeyi başarmış birisi. Bir süredir de altyapı ile alakalı çok önemli çalışmalara imza atıyor. Kendisi ile kopmayan bağlarımız sayesinde, uzunca bir süredir hayata geçirmeyi planladığımız yurtdışındaki altyapı çalışmalarımızla ilgili kendisi ile böyle bir adım atıyoruz. Beşiktaş’ın geleceğinin teminatı altyapıda yetişecek olan yeteneklerimiz. Türkiye’de olduğu gibi, bundan sonra yurtdışında da bu anlamda ciddi bir oyuncu havuzumuz oluşmuş olacak” dedi.