18/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Blumberg’te Duygulandıran Sınıf

Gürkan Avcı’yı Duygulandıran Sınıf

IMG_3902

BW – HABER 

Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı Blumberg’de gördüğü manzara karşısında duygulandı. Blumberg Okul Aile Birliği başkanı Serkan Yayla tarafından oluşturulan Türkçe Sınıfı içerisindeki Türk bayrağı, Mustafa Kemal Atatürk posteri, Türkiye haritası ve bayraklı çocuklar resmi ile adeta bir Türkiye havası verilen sınıf, Gürkan Avcı ve koordinatör öğrtemen Kazım Yılmaz tarafından takdir edildi. Baden bölgesinde ulaşımı oldukça zor olan Blumberg’te görev yapan tek Türkçe dersi öğretmeni Pınar Potuk zor şartlar altında yaptığı çalışmaları Gürkan Avcıya anlatırken, Avcı Almanya’nın bu küçük kasabasında böylesi bir sınıf beni duygulandırdığı gibi ayrıca büyük gurur duydum dedi.

OAB başkanı Serkan Yayla tarafından oluşturulan Türkçe sınıfı, Blumberg Werkreal okulunun hemen girişinde oldukça büyük ve düzenli. Serkan Yayla, farklı birçok kurs verilen sınıf için 6 ay çalışma yaptığını anlatırken, sınıfın tüm eksiklerinin karşılandığını, geliri olmayan Blumberg OAB’ne destek amacı ile vatandaşların  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına katılmalarını istedi.

IMG_3912

Blumberg Türkçe sınıfını ziyarte eden Gürkan Avcı sınıf ile ilgili bilgi alırken, Türkçe dersi çocukları tarafından yapılan resimlerde Avcıyı duygulandırdı. Avcı ” Burada doğmuş büyümüş  yavrularımızın yapmış oldukları şu resimler bile bizlerin ne güzel bir iş yaptıklarının en basit kanıtı Şuanda çok dugulandım, duygulanmamak elde değil.” dedi.

Gürkan Avcı, Blumberg OAB başkanı Serkan Yayla ve Türkçe dersi öğretmeni Pınar Potuk’u yaptıkları çalışma ve gayretlerinden dolayı tebrik etti. Gürkan Avcı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamasına katılmaya çalışacağını söylerken, kutlamalara vatandaşların destek vermesini istedi.

IMG_3887