03/03/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Bregenz Başkonsolosu Nursel Berberoğlu Görevine Başladı

BW-HABER

Bregenz 23 Aralık 2017


Bregenz Başkonsolosu Nursel Berberoğlu Görevine Başladı

Görev süresi dolan Bregenz Başkonsolosu Cemal Erbay’ın görevinin sona ermesinin ardından Türkiye’nin Bregenz Başkonsolosluğuna Nursel Berberoğlu atandı. Nursel Berberoğlu (58) görevine 15 Aralık 2017 tarihinde resmen başladı. 

Bregenz Başkonsolosluğu görev bölgesi olan Vorarlberg Eyaleti’nde halen yaklaşık 40 bin Türk vatandaşı ve Türk kökenli Avusturya vatandaşı yaşamakta. Başkonsolosluğun  açıldığı Mart 1974 tarihinden itibaren Türk toplumuna kesintisiz hizmet sunmakta.

Bregenz Başkonsolosluğunda, 2012 yılından bu yana bir Din Hizmetleri Ataşeliği ve 1985 yılında kurulup 2005 yılında kapatıldıktan sonra, 2015 yılında tekrar faaliyete geçen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Ataşeliği mevcut.

Avrupa’da öenmli bir bölgede bulunan Bregenz yeni Başkonsolosu Nursel Berberoğlu yayınladığı mesajında, konsolosluk hizmetlerinin etkin, hızlı ve çözüm odaklı yürütülmesinin yanısıra, Vorarlberg’de yaşayan Türk toplumunun fertleri aralarındaki birlik, beraberlik ve dayanışmaya katkıda bulunacak faaliyetlere ve ayrıca, kendilerinin muhatap oldukları yerel makamlarla temas ve ilişkilerin geliştirilmesine yönelik çalışmalara büyük önem verildiğinin altını çizdi.

Nursel Berberolu mesajında konsolosluğun herkese açık olduğunu ifade ederek şunları söyledi : ”Sizlerin her türlü sorun, talep ve beklentilerinizi, görüş ve yorumlarınızla birlikte, Başkonsolosluğumuzla paylaşmanız, şüphesiz ki özen ve özveriyle yürütme gayretinde olduğumuz hizmetlerin daha da geliştirilmesine yardımcı olacaktır. Bu vesileyle, Başkonsolosluğumuzun kapılarının sevgili vatandaşlarımıza her zaman açık olduğunu vurgulamak isterim.”

 

_________________________________________________

Bregenz Başkonsolosu Nursel Berberoğlu Kimdir ? 

1959 yılında Eskişehir’de doğmuştur.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden 1981 yılında Lisans, 1983 yılında Master diploması almıştır.

1984 yılında girdiği Dışişleri Bakanlığında Konsolosluk ve Hukuk İşleri, Avrupa Konseyi ve İnsan Hakları, Bağımsız Devletler Topluluğu, Enerji ve Çevre ile İkili Ekonomik İlişkiler Genel Müdürlüğü Yardımcılıklarında görevler üstlenmiştir.

Yurtdışında sırasıyla Avrupa Konseyi nezdinde Türkiye Daimi Temsilciliği, Kuala Lumpur, Bişkek, Wellington, Vilnius ve Bratislava Büyükelçilikleri ile Birleşmiş Milletler Cenevre Ofisi nezdinde Türkiye Daimi Temsilciliğinde görev yapmıştır.

15 Aralık 2017 tarihi itibariyle Bregenz Başkonsolosu olarak göreve başlamıştır.

İngilizce ve Fransızca bilmektedir.