20/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Bruchsal Okul Aile Birliği Eğitim Gönüllülerini Buluşturdu

bruchsal-oab4

BW-HABER

Bruchsal


Bruchsal Okul Aile Birliği düzenlediği etkinlikle öğrenci velileri ve eğitim gönüllülerini bir araya getirdi. Bruchsal HDB (Haus der Begegnung) salonunda düzenlenen etkinlikte konuşma yapan Bruchsal Okul Aile Birliği Başkanı Özer Acar, eğitimin Almanya’da öncelikli sorun olduğunun altını çizerek, ” Eğitim gönüllüleri olarak bizler şunu tesbit ettik ki, Almanya’nın öncelikli sorunu eğitimdir. Meslek sahibi olmuş, üniversite mezunu tam donanımlı gençler, hem bizim hemde Alman toplumunun faydasınadır.” sözüyle, eğitimin olumlu sonuçlarının her iki toplumunda refahına olacağını işaret etti.
Sanatçı Hazım Sakarya ve grubu tarafından Türk Halk müziğinden örnekler verildi. BOAB ir önceki dönem başkanı  Kani Birgül, Türkçe’nin sadece sınıflarda değil, aynı zamanda hayatın kendisinde, dışarda da öğrenilmesi gerektiğini, düzenlenen etkinliklerlede bunun desteklenmesinin önemli olduğunu ifade etti.
Bruchsal OAB tarafından düzenlenen ve 60 kişinin katıldığı etkinlikte  sanatçı Hazım Sakarya öğrenci velileriyle birlikte seslendirdiği, Türk Halk müziği eserlerinin Türkçe öğrenmede anahtar olduğunu, sanatın eğitime her zaman destek verdiğini, eğitimin sınıf dışına çıkarak daha eğlenceli verilmesi gerektiğinin alını çizerek, Bruchsal OAB’nin etkinliklerini takdirle karşıladığını