14/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Bu Çığlığa Ses Verin

kdf


BW –HABER    Karlsruhe Haber


 

 

 

Geçtiğimiz Pazar 21 Şubat akşamı 18:00 sıralarından babası İsmail Karakaya tarafından çocuk hastanesine teslim edilen Elif Karakaya, hastaneyi terketti . Kayıp Elif Salı  günü 23 Şubat öğle saatlerinde hastaneye geri döndü. Karlsruhe kentine bağlı Sulzfeld kasabasında yaşayan İzmirli İsmail ve İnci Karayaka’nın tek çocukları olan Elif Karayaka’nın  bir başka hikayesi ortaya çıktı. Gençlik Dairesi ailenin engelli olduğu iddiası ile çocukların velayetini almak istiyor.

İşitme ve konuşma engelli aile, sivil toplum kuruluşların kendilerine sahip çıkmasını istiyor. Sessiz çığlıklarını medyada ve sosyal paylaşım sayfalarında  duyuran herkese minnettar olan aile, şimdi de Elif’in çığlığını duyun diyor. Kendilerini ifade edemeyen aile çocuklarının kendilerinde kalmasını istiyor. Çocuklarını Gençlik Dairesine vermek istemeyen aile kendilerine sahip çıkılmasını istiyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 yıl önce Karlsruhe’de bir dernekte yapılan toplantıda, Köln kentinden gelen sosyolog bayan konuşmasında ” Vicdansız Türk basını, Gençlik Dairelerini kötüledi bizlere…” diyerek hemen sol yanında oturan Karlsruhe Gençlik Dairesine göz kırpmıştı. O sözleri 3 üncü kez söylediğinde, kendisine uygun bir cevap verdim. Sosyolog bayan ” Allah’a şükür Jugendamtlar bugün var.” sözü ile tarihe geçti. Benden aldığı cevabı Köln’e taşıdı… Köln’den gelen “Tekzip yapın” cümlesine o gün yaşanan çirkin konuşmaların ses bantlarını onlara gönderdim o günden beri sesleri çıkmadı. Karlsruhe Jugendtamt kendisi için söylenmiş olan onca güzel söze rağmen onlarla birlikte çalışmadı…