20/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Bu Çocuklar Bir Harika

resim2


BW-HABER

Blumberg 23 Ocak 2017

Blumberg TOAB ve Türkçe ve Türk Kültürü dersi öğretmeni Pınar Potuk Grund Schule öğrencileri arasında  “Çocuk ve İyilik” konulu ödüllü resim yarışması düzenledi. Saat 12:00’de başlayan resim çizimi 45 dakika verilen sürede tamamlanarak jüriye teslim edildi. Pınar Potuk ; yarışmayla, çocukların özgüvenlerinin arttırılması,kendilerini resim yoluyla ifade edebilmeleri ve bir çocuğun gözüyle “iyilik” kavramının sunulması amaçlandığını ifade etti.  Yarışmaya Tuttlingen Bölgesi’nde görev yapan  Türkçe ve Türk Kültürü dersi öğretmenleri jüri olarak katılırken birinciyi seçmekte bir hayli zorlandı.

İlk üç dereceye giren öğrencilere para ödülü verilirken, yarışmaya katılan 25 öğrenciye  katılım belgesi ve hediye verildi. Yarışma sonucunda birinci 4. üncü sınıf öğrencisi Zeynep Yayla, İkinci 3. üncü sınıf öğrencisi Zeynep Yaren Çiçek olurken üçüncüde 3. üncü sınıf öğrencisi Tuğba Yeniler oldu. Para ödüllerini öğretmenlerinden alan başarılı öğrencilerin mutluluüu görülmeye değerdi.

Baden Güney Bölgesi Türkçe ve Türk Kültürü Öğretmenelrinin katıldığı ve jüri olarak görev aldığı yarışmada Necdettin Sarıkaya ‘ Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimiz oldukça başarılı, dereceye girecek olan öğrencileri seçmek çok zor hepsi birbirine çok yakın. Tüm öğrencilerimizi ve velilerini tebrik ediyorum.” Dedi.

Resim Yarışması Jüri heyeti şu isimlerde oluştu;   Necdettin Sarıkaya, Kadir Duran, Ali Cevat Durmaz, İsmail Arslan, Saadet Sarıkaya ,Hakan Veli Küçük, Özgür Karyemez, Erkan Tokgöz, Fatma Tosun. Ayrıca resimler önceden yapılmadı.