20/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Bu Coşku Hiç Bitmesin… Şimdi Sandhausen…

Sandhausen23Nisan-6

 


BW –HABER        Sandhausen


 

Kültürümüzün artık bir vazgfeçilmezi olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarından bir tanesi de Sandhausen’da düzenlendi. Sandhausen Türk Okul Aile Birligi ve Karlsruhe Eğitim Ataşeliğine bağlı Türkçe dersi ve Türk kültürü öğretmenlerinin birlikte düzenledikleri etkinlik, tam bir kültür şölenine döndü. Türk ve Alman öğrenciler birlikte gösteri düzenledi. Alman okullarının katılması ile birlikte, 23 Nisan etkinliği anlamına uygun bir kutlama ile devam etti.

 

23 Nisan Cumartesi günü Sandhausen-St. ilgen yine büyük ilgi gördü. Türk okulu ögretmeni Arzu Kılınç ve Sandhausen Türk Okul Aile Birliği işbirliğiyle Sandhausen Festhalle’de yapılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında 65 Türk okulu ögrencisi görev aldı. Yaklaşık 400 misafirin katıldığı etkinlikte, çocuklar; 23 Nisan çocuk korosu çocuk şarkılarını seslendirirken, solo şarkılar, şiirler, eğlenceli parodiler ve taklitler, yarışmalar ile 23 Nisan etkinliğne ayrı bir renk kattılar.  Ege bölgesi ve Konya yöresi halk oyunlari ile bayan Jung Müller yönetiminde Sandhausen  Alman okulu korosu yer Almanca şarkıları ile salondan büyük alkış aldılar. Törene St.Leon Türk okulu Türkce ögretmeni Pervin Öztürk, Sandhausen Theodor-Heuss ilkokulu müdürü  Böllinger ile Sandhausen Friedrich-Ebert ortaokulu müdüresi bayan  Ernst de konuk olarak katıldılar.

Çok renkli ve coşkulu geçen törenin sonunda yapılan çekilişle büyük ödül olarak bir adet bisiklet, tablet bilgisayar ve futbol müsabakası  bileti .Tüm ögrenchediye edildi. Etkinliğin sonunda Türk bayrakları il birlikte 10. uncu yıl marşı söyledi.

Sandhausen23Nisan-5


Sandhausen23Nisan-2