17/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Çanakkale Destanı Geliyor

ETTLİNGEN / Yaşar Sekban

Çanakkale’yi Hiç Böyle İzlemediniz !!!

canakkale01

Tiyatro yönetmeni Nejla Koçak tarafından sahnelenen 2 perdelik ” Çanakkale” adlı tiyatro oyunu, 29 Kasım 2015 tarihinde  Friedrichstraße 14’te bulunan   Stadthalle  Ettlingen’de izleyicileri ile buluşacak. Saat 17 de başlayacak olan ” Çanakkale ” adlı tiyatro oyunu 24 kişilik dev bir kadroya sahip. İlk defa Ettlingen’de sahnelenecek oyun seyircisiyle buluşmayı bekliyor.

canakkel04

Farklı bir Çanakkale

Çanakkale destanı gençlerin rahatlıkla anlayabileceği bir teknik ile  sunuluyor. Çanakkale destanı tiyatro ile folklorik, ritmik dansların harmanlandığı dev bir proje, Çanakkale zaferinin 100. inci yılına denk gelmeside daha farklı bir anlam katıyor. .”Çanakkale ” oyunu dev kadrosonda görev alan gençler Almanya doğum olan bazı tiyatro oyuncuları  Çanakkale’yi hiç görmemişler, hatta hiç duymayanlar var.Gençler oyun esnasında zaman zaman duygulu anların yaşandığını hiç görmeden rahmetle andıkları Çanakkale şehitleri için gözyaşı döktüklerini ve o şehitleri rahmet ve minnet ile andıklarını ifade ediyorlar.

canakkale02

Tiyatro yönetmeni Nejla Koçak sergilenen oyunun sadece sanatsal bir gösteri olmadığını, bu oyun ile gençlerin kendi tarih ve kültürünü  öğrenmelerine vesile olduklarını ve aynı zamanda tiyatroyu sevmelerini arzuluyoruz diyor.

Koçak konuşmasına şöyle devam etti ” Bu oyun ile amacımıza ulaşacağımızı  düşünüyorum, şimdiden çok güzel tepkiler var. Bu durum bizi ziyadesi ile memnun etti. Tiyatro oyunumuzda yalnız değilim, yönetmenlikte bana yardım eden büyük bir kadro var. Erhan Düzgün, Murat Yalcin kaya, Dizem Sanat Oyuncularina ve Egitmen  Erdinc Kocak ve Taner Soysal gibi çok değerli insanlar bu çalışmanın içindeydiler.”

Nejla Koçak ” ”Çanakkale” oyununa tüm vatandaşların gelmesi gerektiğini düşünüyorum .Oyunla ilgili bilgi almak isteyen tiyatro.ayna@yahoo.com adresinden ulasabilirler”