24/07/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Çocuklar Doyasıya Eğlendi

 

IMG_2876

BW – HABER   KARLSRUHE  Yaşar Sekban Fotoğraflar : Yaşar Sekban

Gaggenau DİTİB Sultan Ahmet Camii Veli Birliği yaklaşık 3 haftalık  okul tatili boyunca camiiyi dolduran çocuklara ve büyüklere unutulmaz bir akşam yaşattı. Okul tatili boyunca Sulltan Ahmet camii’ni dolduran 100 kadar  çocuk 3 haftalık eğitim sonunda sınavlarını başarıyla geçerek, Gaggenau Veli Birliği tarafından organize edilen programda doyasıya eğlendiler. Din görevlisi Mustafa Çelik, camii yönetimi ve camii kadınlar gurubu, cami üyeleri ve çevre cemiyetlerinde katıldığı programda, Karlsruhe Çocuk Oyun Parkı (Kindorado)’da  çocukların birlkte eğlenmelerini sağlarken, ailelerde oyun parkında bir araya gelerek sohbet etme imkanını buldu. Gaggenau Veli Birliği 85 aileyi biraraya getirdi.

IMG_2891

Karlsruhe Din Hizmetleri Ataşesi Dr. Mehmet Tekin’in de katıldığı akşamda, Dr. Tekin, çocuklara verilen bu mükafat ile birlik ve beraberliğin geliştiğini, söyleyerek programı düzenleyen Gaggenau Veli Birliğine, Mustafa Çelik’e ve camide aktif olarak görev alan bayanlara teşekkür etti.

Mustafa Çelik 3 haftalık eğitim sonucu düzenlenen sınavda başarılı olan öğrencilere ödüllerini Karlsruhe Din Hizmetleri Ataşesi Dr. Mehmet Tekin ile birlikte verdi. Mustafa Çelik önemli tatillerde sadece çocukların değil büyüklerinde derslere katıldıklarını belirterek, eğitimin yaşı yok dedi.

IMG_2908

Dr. Mehmet Tekin oyun parkında doyasıya eğlenen çocuklar ile birlikte sohbet etti, onlarla oynadı. Dr. Mehmet Tekin bu organizasyonların çocukların sosyalleşmesinde önemli faydaları olduğunu söyledi. Din görevlisi Mustafa Çelik isabetli basketleri ile  basketbolda başarısını gösterdi.

Karlsruhe Oyun Parkında akşam saatlerinde başlayan çocukların buluşması, geç saatlere kadar sürdü. Çocukların oldukça  yorgun gözükürken,  bir o kadar da mutlu ayrıldılar. Her sene düzenlenen programın gelecek sende Gaggenau Veli Birliği tarafından düzenleneceği çocuklara müjdelendi.

IMG_2951