14/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Cumhuriyet 96 Yaşında…

BW Haber
Ettlingen

Terör bir insanlık suçu,terörle mücadele ise insanlığın ortak görevidir.

Türkiye’nin Karlsruhe Başkonsolosluğunun Ettlingen sarayında düzenlediği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamasına Türk ve Alman davetliler birlikte katıldı.

Cumhuriyetin kuruluşunun 96. yıl dönümü, Türkiye’nin Karlsruhe Başkonsolosluğunun düzenlediği programla kutlandı. Almanya’da yaşayan Türk vatandaşlarının yanı sıra Almanlar da kutlamaya ilgi gösterdi. Karlsruhe Başkonsolosu Banu Terzioğlu konukları kapıda karşıladı. Davette yer alan Karlsruhe Belediye Başkanı Dr. Frank Mentrup resepsiyonun ilgi odağı oldu.

Etkinliğe sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve Alman politikacıların yanı sıra Baden spor kulüpleri de katıldı.

İstiklâl Marşı ve Alman marşının okunmasının ardından Karlsruhe Başkonsolosu Banu Terzioğlu konuşma yaptı.Son yıllarda demokrasiye kast eden terör örgütleriyle büyük mücadele yürütüldüğünü ifade eden Banu Terzioğlu, ” Terör uluslararası sistemin bir belasıdır ve sistemin zafiyetlerinden beslenmektedir. Artık terörle mücadelede çifte standart veya ikiyüzlülük bitmelidir. Terör bir insanlık suçu,terörle mücadele ise insanlığın ortak görevidir. Türkiye’nin verdiği mücadele, tüm insanlık adına yapılmaktadır.”

“PKK/PYD PYD mensupları, Barış Pınarı harekâtını protesto ediyor görüntüsü altında, başta Almanya olmak üzere yabancı ülkelerde eylemler gerçekleştiriyorlar. Terör örgütü yandaşlarının şiddet eylemleri, bulundukları ülkelerdeki kamu düzenine, toplum huzuruna da zarar vermektedir. Bu da aslında terör örgütlerinin gerçek yüzünü ortaya koymaktadır. İyi terörist, kötü terörist ya da bize zarar veren/ vermeyen terörist ayrımının yanlışlığını ortaya koymaktadır. Bunlara müsamaha gösterilmemelidir. ”