13/07/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

DİTİB Baden Eyalet Gençlik Birliği Birinci Bölge Koordinatörünü Seçti

BW-HABER

Ettlingen 19 Mayıs 2018


DİTİB Baden Eyalet Gençlik Birliği (Der DITIB Landesjugendverband Baden ) Baden Birinci Bölge Koordinatör seçimi için DİTİB Ettlingen Mevlana Camii’nde biraraya geldi. DİTİB Baden Eyalet Gençlik Birliği başkanı Furkan Karaca, çalışmalar ile ilgili bilgi akışının daha hızlı olması gerektiğini söyleyerek ‘ Bugün burada Birinci Bölge Koordinatör seöiçimi gerçekleştiriyoruz. Koordinatör syesinde yapılan çalışmalarda bilgi akışı hızlı ve doğru olacak. Birbirimiz arasında irtibat daha iyi sağlanmış olacak .’ dedi. 

DİTİB Baden Eyalet Gençlik Birliği muhasibi Enis Keskinsoy, Rüveyda Karakaya, Yasemin Azal seçimde DITIB Landesjugendverband Baden yönetimi olarak hazır bulundu.

Baden birinci bölgede faaliyet gösteren  cami gençlik kolları temsilsilcilerinin yer aldığı seçim öncesi, Furkan Karaca faaliyet ve hizmetler konusunda katılımcıları bilgilendirdi. Yapılan seçim sonucunda, DİTİB Baden Eyalet Gençlik Birliği (Der DITIB Landesjugendverband Baden ) Baden Birinci Bölge Koordinatörü, DİTİB Durlach Fatih Camii’nden Hakan Yiğit ve DİTİB Ettlingen Mevlana Camii’nden Merve Güney  seçildi.

Seçim öncesi DİTİB Ettlingen Cami din görevlisi Serkan Şimşek ve DİTİB Ettlingen Cami yönetisici Ahmet Tuğrul Kibar davetlilere selamlama konuşması yaptı. Serkan Şimşek, yapılan çalışmaların çok önemli olduğunun altını çizdi.