14/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Dr. Rahşan Doğan, Serpa Markt Karlsruhe şubesini ziyaret etti.

BW-HABER Karlsruhe

Almanya’nın BW Eyaletinde 14 Mart Pazar günü düznlenecek eyalet milletvekili seçimlerinin önemli adayı Dr. Rahşan Doğan ve CDU Karlsruhe Ost üyesi Ulrike Dörflinger; Almanya genelinde 9 şubesi bulunan ‘Çifçi Kardeşler’ e ait Serpa Markt Karlsruhe şubesini ziyaret etti. Karlsruhe Serpamarkt yöneticisi Serkan Çifçi ile görüşen Dr. Rahşan Doğan, pandemi süreci ve etkileri üzerinde bilgi aldı.

Serpa Markt Karlsruhe yöneticisi Serkan Çifçi’yi ziyaret eden Alman CDU Partisi Karlsruhe Ost bölgesi eyalet milletvekili adayı Dr. Rahşan Doğan, Covit 19 salgının menfi etkilerinin yakın zamanda azalarak geçmeye başlayacağını umduğunu ifade ederek şunları söyledi, ‘ Pandemi süreci boyunca küçük esnaf ve orta ölçekli esnaf çok zor günler geçirdi. Esnafa Berlin’den yapılan yardım paketleri bir nebzede olsa pandeminin kötü etkilerini azalttı.’ dedi.

Dr. Rahşan, bu menfi duruma rağmen yatırımcıların cesaretlendirilmesi gerektiğini ifade ederek, ‘Yatırımlara devam edilmeli böylece pandeminin ekonomiye verdiği zarar hafifletilmeli bu zor süreçten en az zarar ile çıkılabilmeli’ dedi.

Dr. Rahşan Doğan, Serpa Markt, Çifçi Kardeşlerin bir çok şehirde büyük yatırımlar yaptığını ve başarılı olduklarını ifade etti. Serpa Market Karlsruhe şubesini gezen Dr. Rahşan Doğan,’ Serpamarkt gıda sektöründe büyük bir ihtiyacı karşılıyor.’

Ulrike Dörflinger ise Türk ürünlerine aşina olduğunu ve bir çok Türk markası kullandığını Serpa Markt’ın da sektöründe oldukça başarılı bulduğunu ifade etti…