14/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Duman ve Güneş ailesinin mutlu günü

BW-HABER Karlsruhe

Almanya’nın Karlsruhe kentinden Sakarya Akyazılı, Hayati ve Müren Duman ailesinin oğlu Tolga Dümen, Rastatt kentinden Trabzon’lu Ali ve Emine Güneş çiftinin kızı Feyza (Güneş) Duman Karlsruhe’nin en kaliteli düğün salonu Karlsruhe DİVA Event Palast’da yapılan bir merasim ile hayatlarını birleştirdi. Tolga ve Feyza Duman çiftinin mutlu günlerinde aileleri, sevenleri, eş ve dostları onları yalnız bırakmadı.

Karlsruhe DİVA Event Palast’da gerçekleşen düğüne 500 misafir katıldı. Duman ve Güneş aileleri misafirleri kapıda karşıladı. Genç çiftin birlikte danslarının ardından , misafirleriyle doyasıya eğlendiler.

Karlsruhe Türk Kültür Merkezi Başkanı Necef Karaca, genç çiftlere mutluluk dileyerek şunları ifade etti, ‘ Değerli misafirler, kültür merkezimizin bir üyesi olan Duman ailesine , Tolga’ya mutluluklar dileriz. KTKM olarak bizler her düğünde olduğu gibi bir gelenek olarak Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı takdim etmek istiyoruz.’ dedi. Başkan Necef Karaca Türk Bayrağını ve Kur’an-Kerim-i öperek emaneti genç çifte hediye etti. Hayati Duman Karlsruhe Türk Kültür Merkezi’ne teşekkür etti.

Kesilen düğün pastasının ardından genç çift arkadaşlarıyla gecenin geç saatlerine kadar eğlendiler. Bizlerde genç, Duman çiftine hayırlı olmasını diler, bir ömür boyu mutluluklar dileriz.