18/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Dünya Kick Boks Şampiyonu Gökhan Arslan, Başkonsolos Nevzat Arslan’ı Ziyaret Etti.

 

BW-HABER

Karlsruhe 19 Ocak 2018


Ziyarette Spor Konuşuldu

Dünya Kick Boks Şampiyonu Gökhan Arslan ve eşi Meliha Arslan, Karlsruhe Başkonsolosu Nevzat Arslan’a nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette Gökhan Arslan, çalışmaları konusunda bilgi verdi. Arslan, sporun Alman ve Türk toplumu arasında yapıcı bir köprü kurduğunu, farklı bir çok milletin bir arada uyum içerisinde çalışmalar yaptıklarını söyledi. Gökhan Arslan ‘ 4 defa Dünya ve defalarca Avrupa Şampiyonluğumda İstiklal Marşını ringlerde okuttum. Bizler her dalda başarılı olmalıyız. İster spor isterseniz diğer meslek dallarında ne iş yaparsak yapalım, en iyisini, en dürüstünü bizler yapmalıyız. Bu bizlerin  yaşadığımız topluma uyumu kolaylaştırıyor. Ancak bunu yaparkende  kendi kültürümüz koruyarak topluma katkı sağlamalıyız. ” dedi.

Arslan, geçtiğimiz yıl Mali Müşavir arkadaşı Christopf Möhl ile Türkiye’ye gerçekleştirdiği bisiklet seyahatinin Alman basınında geniş yer aldığını hatırlararak, Türk Alman ilişkilerine olumlu katkılarının olduğunu, Türkiye’ye bisiklet seyahatinin Alman siyasilerin desteği ile var olan iyi  imajını yenilediğini kaydetti.

Spor Uyuma Katkı Sağlıyor

Görüşmede  Karlsruhe Başkonsolosu Nevzat Arslan, sporun hem yaşanılan ülkede uyuma katkı sağladığını, hemde toplumları birbirine yaklaştırdığını söyleyerek, GökhanArslan ve eşi Meliha Arslan’ı tebrik etti.