02/12/2023

BW News

Nachrichten aus der Welt

Durlach DİTİB Cami Aile İftarında ‘ Yemeğini al gel’ Dedi.

BW-HABER

Durlach 02 Haziran 2018


Aileler İftarda Buluştu

Karlsruhe Durlach DİTİB Fatih Cami geleneksel aile iftarı düzenledi. Her Ramazan ayında düzenlenen Aile İftarına ilgi yine büyük oldu. İftar yemeğinde aileler evlerinden kendi yaptıkları çeşitli yöresel yemek, salata ve tatlıları getirdikleri Fatih Camisinde paylaştılar.  İftar yemeğinde DİTİB Fatih Cami yönetimi mercimek çorba, çay ve kahve ikramında bulundu. 

DİTİB Fatih Cami Başkanı Veysel Yiğit, ‘ Geleneksel olarak her sene gerçekleştirdiğimiz, Aile İftarı programına bu senede katılım büyük oldu. Bizlerin amacı, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek, kendi Anadolu mutfak kültürümüzü tanıtmak ve tanımak. Ailelerin kendi evlerinde yöresel olarak hazırladıkları nefis Anadolu tatlarını  bizler hatırlarken yeni nesilde tanıyor, bu sayede  aileler burada kaynaşıyor. Aile iftar etkinliğinin birlik ve beraberliğimize büyük katkısı var.”

Durlach DİTİB Çocuk Korosu ilk defa hazırladıkları ilahileri burada seslendirdi. Çocuk İlahi korosu seslendirdiği 3 ilahiden sonra akşam ezanı ile oruçlar açıldı.